ІНТРОДУКЦІЯ ДЕРЕВНИХ РОСЛИН В ДП «ЛЕТИЧІВСЬКИЙ ЛІСГОСП»

Територія  ДП «Летичівський лісгосп» розташована в лісостеповій зоні, яка характеризується багатими лісорослинними умовами. Це дає змогу широко використовувати інтродукцію деревних рослин як один із методів збільшення видового багатства природи, підвищення продуктивності та біологічної стійкості лісів.

На території підприємства зростає низка інтродукованих деревних видів, введення яких  в насадження розпочалося ще в минулому столітті. До прикладу, найбільшу частку інтродуцентів займають насадження дуба червоного, які зростають на площі більше 500 га. Саме дуб червоний  чудово зарекомендував себе в умовах лісостепу і зростає разом з дубом звичайним та іншими корінними деревними видами. Відрізняється швидкістю росту, стійкістю до патогенів та більшою родючістю, ніж аборигенний вид.

Також в лісових насадженнях ДП «Летичівський лісгосп»  широко використовується модрина європейська, яка нині займає площу близько 80 га. В сучасних умовах змін клімату модрина європейська  зарекомендувала  себе як досить стійкий деревний вид, з  непоганими темпами росту в молодому віці і кращими таксаційними характеристиками, ніж аборигенні види. Тому її насадження формують перший ярус і домінують, переважаючи у рості інші породи. Разом із зазначеними породами в інтродукції на території  підприємства використовуються такі інтродуковані деревні види, як тополя канадська та бук лісовий. Вони теж зарекомендували себе як високопродуктивні та біологічно стійкі види відносно аборигенів.

Природні умови території, на якій ведеться лісове господарство, а також набутий досвід  стимулюють працівників ДП «Летичівський лісгосп» шукати нові методи і способи введення більшої кількості і видового різноманіття інтродукованих видів.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

2 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*