БЕРЕЖІТЬ ПЕРВОЦВІТИ!

Після сходу снігового покриву на галявинах і узліссях з’являються  первоцвіти, сповіщаючи про прихід весни. Ефемероїди, так називають ранньоквітучі рослини, мають короткий період вегетації,  рано зацвітають і швидко відцвітають.  Більшість першоцвітів стали  рідкісними та зникаючими та потребують охорони. Серед занесених до Червоної книги рослин на Хмельниччині, можна зустріти підсніжник звичайний, зозулині черевички справжні, шафран Гейфеля, медвежу цибулю, сон великий, любку дволисту, чемерник чорний. Зростають вони й у лісах Ізяславщини.

Збирання первоцвітів шкідливе для природи. Зриваючи  квіти, ми не даємо можливості утворити рослині насіння, до того ж пошкоджуємо сусідні квіти, ламаємо стебла, бруньки. Також нерідко рослини вириваються з коренем, що призводить до повного їх знищення. Поряд з тим, зриваючи квіти, ми руйнуємо лісову підстилку, порушуючи лісовий біоценоз в цілому. Збирачі квітів не задумуються, що зірвавши одну квітку, ми губимо 15-20 насінин. А це нове покоління.

Працівники Ізяславського лісгоспу наголошують: будь-який збір або пошкодження рідкісних рослин суворо забороняється. За порушення вимог природоохоронного законодавства передбачена адміністративна відповідальність у вигляді  накладення штрафу. Розмір штрафу – від ста  до двохсот п’ятнадцяти  неоподатковуваних мінімумів, тобто від 1700 до 3655 гривень.Збираючи та продаючи первоцвіти, ми знищуємо їх, а купуючи – допомагаємо знищувати. Рідкісні весняні квіти краще не чіпати: вони красиві в природному середовищі.

Бережіть природу! Будьте свідомими і не губіть декоративні дикоростучі рослини лише задля капризу насолодитися їх  красою кілька днів.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*