Без доброго насіння немає доброго покоління

   Зараз на території селекційно-насіннєвого комплексу Красилівського лісництва ДП «Старокостянтинівське ЛГ»  триває  збір шишки модрини.

Однак спершу вдамося до історії. Лісонасіннєві плантації почали створювати в 1974 році під керівництвом кандидата  сільськогосподарських наук, лісничого Красилівського лісництва Олександра Івановича Чорногора.

Остаточною метою  створення постійних лісонасінневих плантацій  було одержання високоякісного насіння на селекційній основі, що дало б можливість  забезпечити потребу лісгоспів високоякісним селекційним посадковим матеріалом. Таким чином, було створено  лісонасіннєву плантацію модрини площею 14 гектарів.

Щороку навесні та в першій половині червня  проводяться  хімічний обробіток плантації проти шкідників і  підживлення. Протягом літа здійснюють догляд. А в осінньо-зимовий період настає пора збирання врожаю шишки. Для безпечного та якісного проведення цих робіт залучається  підйомник на базі автомобіля ЗІЛ-131. На цю порулісництвом заготовлено  1600 кг шишки, 1100кг якого вже передано на переробку в Грицівське лісництво.  Незважаючи на низький врожай шишки, до кінця місяця заплановано зібрати 2000 кг шишки.

Буде насіння – будуть створені нові насадження. Адже щороку найважливішим завданням лісівників є посадка нових лісів.

Прес-служба ДП «Старокостянтинівський лісгосп».

2 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*