Вберегли красу від попелиці

Навесні цього року на території контори ДП “ Старокостянтинівський  лісгосп”  проведено реконструкцію озеленення території. Старі декоративні рослини, що втратили  естетичну цінність  замінили на нові. Для посадки використовували карликові форми ялини колючої, ялини канадської, штамби кипарисовика, сосни, бересклету та бука.

Однак молоді пагони, що  дали цьогоріч приріст, почали всихати. Спільними зусиллями інженера з охорони та захисту лісу О.В.Куліша  та головного спеціаліста відділу карантину рослин ГУДПСС в Хмельницькій області Л.Є. Козерацької  було встановлено першопричину – попелиця зелена яблунева (Aphis pomi). Сухе та жарке літо посприяло розвитку й ураженню молодих пагонів декоративних рослин тлею.

Попелиці – небезпечний шкідник, який пошкоджує яблуню, грушу, горобину й інші плодові та декоративні дерева. Попелиці, поселяючись колоніями на молодих пагонах і листках,  вражають рослини з весни й до пізньої осені: хоботом проколюють шкірочку листків, пагонів і навіть плодів і висмоктують з них соки. Ушкоджені листки скручуються, деформуються і відмирають, а пагони викривляються, перестають рости. Порушується дихання через листкову поверхню, затримується ріст, рослина вибивається із сезонного ритму розвитку. У неї не встигають до заморозків визрівати рослинні тканини, що різко знижує зимостійкість.

Працівники лісогосподарського відділу  обробили рослини інсектицидом для знешкодження попелиці та убезпечення від неї ще не уражених рослин.

Прес-служба Старокостянтинівського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*