Вихованці Нетішинського учнівського лісництва представляли Хмельниччину на ХІ Всеукраїнському зльоті юних лісівників

На Житомирщині проходив ХІ Всеукраїнський зліт учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, участь в якому  брали  команди  23 областей. Хмельниччину  представляли вихованці  Нетішинського учнівського лісництва  Марія Аврамчук, Павло Балтажа  та  Людмила Яцюк.

Очолювали обласну команду керівник Нетішинського учнівського лісництва, керівник гуртка «Юні лісівники» КПНЗ «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» м. Нетішина  Аліна Михайлівна Біла та лісничийдержавного підприємства «Славутське лісове господарство»  Андрій Петрович Ткачук. Матеріально забезпечили команду  лісівники базового господарства, які подбали про всі потреби юних лісівників, котрі представляли рідний край у Житомирі.

Учасників Зльоту привітали ректор Житомирського національного агроекологічного університету  Олег Скидан, заступник голови Житомирської облдержадміністрації Ярослав Лагута,  заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар,   голова Товариства лісівників України Олександр Яресько, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Володимир Вербицький та  ін.

Команди обласних делегацій юних лісівників змагалися  у два етапи –  презентували досягнення учнівських лісництв та захищали науково-дослідницькі роботи.   Керівники Нетішинської делегації  брали участь у  розширеній педагогічній нараді «Шляхи формування якісної позашкільної освіти в контексті компетентісного підходу до навчально-виховного процесу».

«Всі учнівські лісництва показали досить високий рівень знань і підготовки.  Саме така юнь і творитиме майбутнє українського лісництва», – поділився своїми враженнями від почутого і побаченого на Зльоті перший заступник начальника Житомирського ОУЛМГ Роман Ільїн.

Вихованці Нетішинського учнівського лісництва  представили стенд з використанням фото і відеоматеріалів про своє лісництво, розповіли про його практичну діяльність та історію заснування, найбільші здобутки тощо.

Наступного дня команди юних лісівників та представники лісових господарств України знайомилися з роботою ДП «Баранівське ЛМГ» і захищали на його базі   свої наукові роботи.

Представники Хмельниччини  презентували науково-дослідницьку роботу «Вплив рудих лісових мурах (formika rufa) на якість лісових насаджень у Нетішинському лісництві».

А вже вранці третього дня роботи  Зльоту його організатори, учасники разом із наставниками  дружно взялися за створення  «Алеї єдності лісівників України», висадивши  туї та декоративні кущі на території Житомирського національного агроекологічного університету.

Проректор з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку цього закладу Іван Мартинчук зауважив, що на алеї  зростатимуть 23 дерева, які символізують кількість команд-учасників цьогорічного Всеукраїнського зльоту. За його словами, лісівники завжди відзначалися практичністю, тому, дбаючи про екологію регіону та озеленення міста, на згадку про проведення цього важливого заходу й вирішили висадити пам’ятну алею.

У програмі Зльоту також були    різноманітні розважальні імпрези, екскурсії, подарунки. Зокрема, юних лісівників чекала мандрівка у музей космонавтики ім. С. П. Корольова, гостини у лісівників Станишівського лісництва ДП «Житомирське ЛГ»,  флешмоб,  урочисте закриття і нагородження переможців.

«Нехай не всі стануть лісівниками, але людьми виростуть достойними, закоханими у природу та її велич», – підсумував   начальник Житомирського ОУЛМГ Андрій Курінський.

Серед 150 учасників Зльоту журі обрало кращі команди, які й отримали відзнаки та цінні подарунки. Переможцем цьогорічного зльоту стала команда юних лісівників з Сумщини. Володарі Гран-прі отримали у подарунок квадрокоптер.

Нетішинська команда  юних лісівників нагороджена дипломами.

Це був перший такий зліт для юних нетішинців, де вони хоч і не стали переможцями, але одержали корисний досвід та багато нових друзів.

Команда Нетішинського учнівського лісництва щиро вдячна адміністрації ДП «Славутське  лісове господарство»  за сприяння і допомогу в організації поїздки юних лісівників  на Житомирщину.

Олена Матус,

директор КПНЗ «ЦТКУМ» м. Нетішина.

3 1 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*