Впевнений поступ лісгоспу

Колектив державного підприємства «Старокостянтинівське лісове господарство» трудиться успішно. Торік обсяг реалізованої продукції в діючих цінах зріс майже на третину в порівнянні з позаминулим роком. Варто зазначити, що зростання відбулося не за рахунок збільшення обсягів заготівлі і відповідно реалізації деревини, а за рахунок більш ефективного її використання.

У лісгоспі діє цех переробки низькосортної деревини, котру деревообробні підприємства купують неохоче. Частка продукції переробки склала лише 7,8 відсотка. На її обсяг упродовж останніх років негативно вплинула дискусія щодо доцільності переробки деревини цехами лісгоспів. Проте з приходом на посаду начальника обласного управління лісового та мисливського господарства          П. С. Пешка прийнято рішення переробку низькосортної деревини не тільки продовжити, а й розширювати. З цією метою лісгосп на умовах лізингу придбав сучасний стрічкопильний верстат «Wood-Mizer LT-70». Також переглянули асортимент продукції переробки.

Так, через високу енергоємність та малу рентабельність цех припинив виготовляти заготовки для паркету і налагодив випуск пиломатеріалів листяних порід, а також вже освоює виготовлення хвойних пиломатеріалів. Як результат — на 268 відсотків збільшився випуск продукції переробки за два місяці поточного року в порівнянні з відповідним минулорічним періодом.

Кошти, отримані від покращення господарської діяльності лісгоспом, спрямовуються не лише на збільшення заробітної плати, котра за два місяці зросла на 26,7 відсотка, а й на покращення умов праці. Зокрема, проведено модернізацію системи опалення будівлі цеху та встановлено енергоефективніший котел, котрий працює на відходах деревообробки. Відремонтовано санітарно-побутові приміщення, замінено сантехніку та гардеробні шафи. Триває ремонт адміністративних приміщень.

Торік підприємство сплатило до державних цільових фондів 7 мільйонів 642 тисячі гривень — на 3 мільйони 70 тисяч гривень більше, ніж у 2016 році. Зауважимо, що на ведення лісового господарства та відтворення лісів лісгосп виділяє власні кошти. Ще й у міру можливості допомагає лісгоспам східних і південних областей, де відсутнє державне фінансування та незначна госп- розрахункова діяльність.

Слід зауважити, що 75 відсотків отриманого чистого прибутку лісгосп сплачує до державного бюджету. Звичайно, решти коштів, що залишаються в розпорядженні підприємства. недостатньо для всебічного розвитку і модернізації.

Однак і за цих умов діяльність порівняно невеликого державного підприємства лісового господарства є ефективною. Водночас вона — і яскрава відповідь тим, хто впродовж останніх років здійснює нападки на лісову галузь, намагається сформувати негативну думку в громадськості про стан ведення лісового господарства та вичікує слушний момент, щоб увірвати й собі кусень від державних лісів способом передачі їх у концесію або по інших злодійкуватих схемах. Не вийде! Лісівники та громадськість не допустять цього!

Прес-служба Старокостянтинівського лісгоспу.

4 1 2 3

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*