ХМЕЛЬНИЦЬКІ ЛІСІВНИКИ – ЗА ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК ГАЛУЗІ

У Хмельницькому, на майдані Незалежності зібралися посланці лісогосподарських підприємств області, щоб на мирному мітингу висловити свою незгоду зі Стратегією реформування лісового господарства  на період до 2022 року, яку без обговорення з лісівниками, громадськістю  було затверджено на засіданні уряду 15 листопада.  До речі, за рішенням Всеукраїнських зборів профспілкового активу  по всій державі у  вівторок проходили  мирні мітинги лісівників.

Перш ніж розповісти про акцію подолян, зазначимо, що напередодні  усі колективи підвідомчих підприємств обласного управління лісового та мисливського господарства  вивчили й обговорили  запропоновану Кабміном Стратегію. Вона була сприйнята негативно, бо  може призвести до руйнування лісової галузі. Збори трудових колективів направили листи-звернення із зауваженнями до  Стратегії реформування в районні й обласну державні адміністрації, районні й обласну ради, які стали на сторону лісівників і невідкладно надіслали свої листи до Кабінету міністрів України. Підтримали лісівників і народні депутати, які представляють у парламенті Хмельниччину.

За вдосконалення ефективності ведення лісового господарства, не допускаючи при цьому обмеження управлінської та фінансово-економічної самостійності  державних лісогосподарських підприємств, виступає й Президент держави Петро Порошенко, який видав 21 листопада 2017 року відповідний указ.

Окрилені такою підтримкою,  трудові колективи й вийшли на майдан Незалежності, щоб ще раз   підтвердити свою позицію, яка за реформування галузі, але за збереження державних підприємств,  яка проти концесії  чи приватизації лісів.

– Ми раді, що нас почули й до нас прислухаються, – зазначив у своєму виступі на мітингу голова профкому Ярмолинецького лісгоспу  Максим Омбиш. – Але не слід втрачати пильність, бо наші вимоги поки ще не виконано, а саме:  відновити фінансування бюджетної програми «Ведення лісового й мисливського господарства, охорони й захисту лісів»; прискорити призначення на посаду голови Державного агентства лісових ресурсів України фахівця в сфері лісового господарства; внести зміни до Закону “Про оцінку впливу на довкілля”.

В унісон звучали й виступи голів та членів профкомів лісгоспів Хмельниччини, інших учасників мітингу, які висловили стурбованість за  подальшу долю лісової галузі, засудили спроби недолугого її реформування  й закликали до збереження самостійності державних лісогосподарських підприємств, які є великими наповнювачами місцевих та державного бюджетів.

– Лісівники краю за виважену позицію в реформуванні,  – сказав на мітингу начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко.- Почувши думки всіх сторін, ми в дискусії, в діалозі  виробимо спільні підходи, які призведуть до розвитку й дальшого процвітання галузі. Користуючись нагодою, хочу подякувати керівництву області й керівникам районів, депутатам усіх рівнів за підтримку лісівників.

Заступник голови  обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко запевнив, що влада Хмельниччини постійно підтримує лісівників області й зі свого боку докладе всіх зусиль, щоб реформування цієї важливої галузі послужило зміцненню держави.

Учасники мітингу заслухали й схвалили рішення Всеукраїнських зборів профспілкового активу.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0067 IMG_0042 IMG_0046 IMG_0051 IMG_0058

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*