Дрова колоті – на конвейєрі

У той час, коли ціни на газ постійно зростають,  все більше українців задумуються про альтернативні види палива, зокрема йдеться про дрова. Особливо це актуально для мешканців сільської місцевості.

Не лише дрова для опалення, але і дрова колоті  можна придбати в лісівників Летичівщини. В 2013 роціДП «Летичівський лісгосп» купив дровокольний вестат RCA – 400 Joy виробництва Словенії. Завдяки цьому агрегату вдалося освоїти й широко розгорнути заготівлю дров колотих для населення. Зараз працівники підприємства відзначають, що такий вид палива все більше стає в попиті, адже від має низку плюсів, передусім – екологічність.

Забезпечення місцевого населення твердим паливом є одним із головних завдань ДП «Летичівський лісгосп». З настанням осені продукція майже не затримується на складах. Зазвичай, більшість споживачів – це місцеве населення, власники  приватних будинків, приватні підприємства, які останнім часом все більше переходять на такий вид палива. Лісгосп також значну кількість дров»яної продукції поставляє  на експорт.

Так, за 9 місяців цього року  реалізовано 440 кубометрів дров колотих. Разом з тим підприємство реалізовує й звичайні дрова.

Зараз на дровоколі працює три чоловіки. Всі найважчі  операції він виконує автоматично – подача колод, торцювання, колення і вивантаження. Оператор лише натискає кнопки на пульті. Двоє інших працівників забезпечують надходження сировини та складають дрова. У середньому за день тут виробляють 10 кубометрів дров.

За кубометр екологічно чистого енергоносія підприємство пропонуює помірну ціну – 780 грн. Дрова для продажу складені у ящики. Це така своєрідна тара, щоб покупець міг на власні очі побачити, які дрова, якої якості. До того ж, кожен ящик має стандартний об’єм – 1,48 кубометра..

Виробляють  дрова з дерев твердих порід – дуба і граба, клена, ясена. Вони довше тримають жар. Як відзначачають місцеві жителі, купувати колоті дрова досить зручно.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*