ЗБЕРЕЖЕМО ЛІСИ ВІД ПОЖЕЖ

З 1 квітня   розпочинається період, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж.  І триває він  до листопада  включно.

Лісові пожежі були і є найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувалися десятиріччями. При цьому збитків зазнають не тільки лісові масиви, рослинність, гинуть також дикі тварини, птахи, комахи.

З метою попередження виникнення та розповсюдження лісових пожеж державне підприємство  « Ізяславське лісове господарство»  щорічно   створює близько 250 км мінералізованих ґрунтових смуг, проводить догляд за ними більш ніж на 300 кілометрів, перекриваються шлагбаумами другорядні лісові дороги, здійснюються інші профілактичні заходи.

На жаль, незважаючи на роз’яснювальну роботу серед населення, на початку пожежонебезпечного періоду, у квітні – червні, виникає найбільша кількість лісових пожеж (до 70 відсотків всіх випадків), як за кількістю, так і за пройденою вогнем площею.

Основною причиною їх виникнення є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг. Сильні весняні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.

Минулого року  на території державного лісового фонду ДП «Ізяславське лісове господарство» стався один  випадок лісової пожежі на площі 0,42 га. Оперативні дії працівників  державної лісової охорони дали змогу ліквідувати іі на початковій стадії, відвернувши загрозу знищення лісового масиву на значній площі.

Тому ще раз нагадуємо – пожежу легше попередити, ніж загасити!

Наш спільний громадянський обов’язок – шанобливо ставитися до природи, перебуваючи в лісі, неухильно дотримуватися Правил пожежної безпеки.

Тільки спільними зусиллями зможемо зберегти ліси від вогню!

У разі виявлення лісової пожежі, просимо вас повідомити ДП «Ізяславський лісгосп» за цілодобовим телефоном гарячої лінії 4-20-79 , або за телефоном 101.

Адміністрація ДП « Ізяславське лісове господарство».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*