Зустріч працівників НПП «Мале Полісся» з представниками влади Ізяславського району

На черговій сесії Ізяславської районної ради відбулася своєрідна презентація  НПП «Мале Полісся». Головний лісничий Олексій Більовський розповів про діяльність Парку як природоохоронної та науково-дослідної установи.

Зокрема, мова йшла про про те, як співробітники здійснюють моніторинг та дослідження флори й фауни території Парку, як співпрацюють  із науковцями з різних вищих навчальних закладів та установ природно-заповідного фонду України.

Виступаючий також коротко ознайомив присутніх із:

–  станом передачі земель землекористувачами для Парку;.

– розробленням проекту організації території національного природного парку «Мале Полісся», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів;

– попереднім зонуванням території Парку та правилами поведінки в кожній зоні.

У подальшому зустріч із представниками влади перейшла в формат круглого столу. Йшлося про стрімке всихання соснових насаджень на території парку й у загальному по регіону, а також про біологічні особливості верхівкового короїда та наслідки його діяльності. Були продемонстровано фото- та відеоматеріали ушкоджених лісових масивів та процес втрати ділової якості деревини. На прикладі матеріально-грошової оцінки умовної лісосіки показано динаміку фінансових втрат як для лісогосподарських підприємств, так і для місцевого бюджету.

Після обговорення методів боротьби з шкідником лісу та ознайомлення з рядом нормативно-правових актів, котрі регламентують проведення санітарно-оздоровчих заходів в лісах України, більшість учасників круглого столу підтримала думку лісівників, щодо внесення змін до  «Санітарних правил в лісах України» та закону «Про тваринний світ». Це дасть змогу оперативно здійснювати заходи,  спрямовані на попередження  всихання соснових насаджень.

У свою чергу депутати районної ради запевнили, що лісівники можуть розраховувати на їхню підтримку у вирішенні  проблеми. А голови сільських рад погодилися провести роз’яснювальну роботу в своїх громадах.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_5987 DSC_5993 DSC_6040 DSC_6053

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*