Летичівські лісівники облікують очікуваний урожай насіння дуба звичайного

Прогноз і облік врожаю плодів і насіння має важливе стратегічне та практичне значення, дозволяє визначити можливості задоволення власних потреб і виконання плану заготівлі насіння, а також створення запасу на наступні роки. Як відомо, облік очікуваного врожаю насіння проводять, підраховуючи квітки, зав’язі чи пристигаючі плоди, оглядаючи крону дерева неозброєним оком або у бінокль.

У державному підприємстві «Летичівське лісове господарство» оцінку очікуваного врожаю дуба звичайного здійснюють перед початком достигання  плодів,  шишок  і  насіння  (ІІІ фаза), тобто за місяць-два до початку масової зрілості насіння. У цей час у кронах дерев добре видно пристигаючі плоди (жолуді дуба). Прогнозування та облік очікуваного врожаю дуба звичайного  проводять на об’єктах, придатних для збору насіння – ПЛНД, які розташовуються в Головчинецькому лісництві, а також на інших об’єктах. Польові роботи тривають. Отож попередні висновки робити зарано.

Після завершення робіт визначений середньозважений бал буде занесено в «Зведену відомість очікуваного урожаю насіння».

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>