Лісівники Хмельниччини разом з профспілкою повсякчас дбають про охорону праці

Пленум обкому прВідбувся пленум обкому профспілки працівників лісового господарства під головуванням очільника обкому профспілки В.М.Лісового. Основне  питання  заходу – «Про стан охорони праці на підприємствах лісової галузі області». Активну участь у роботі пленуму взяли інженери з охорони праці та головні інженери окремих лісгоспів.

Заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Колесник детально проаналізував стан охорони праці на підвідомчих підприємствах.. Зокрема, він зазначив, що  координація  діяльності органів державної влади, обласного управління  та  його підвідомчих лісових господарств, співробітництво в галузі безпеки праці нарівні з пріоритетом життя і здоров»я працівників  –  це один з основних принципів політики в галузі охорону праці. З кожним роком лісгоспи Хмельниччини витрачають все більші кошти на безпеку життєдіяльності. У 2016 році використано 2,9 мільйона гривень, у 2017 – 4,3 мільйона,  а цього року вже використано 1,01 мільйона гривень.

Ведеться значна робота з покращення умов працюючих. Підприємства отримують дозволи Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки. З працівниками проводяться періодичне навчання і перевірка знань з питань охорони праці. Служби охорони праці здійснюють регулярні перевірки структурних підрозділів, за результатами яких вживаються превентивні заходи з  профілактики виробничого травматизму. Працівників підприємств забезпечено якісним спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту.

Однак  мають місце окремі недоліки. Деякі  кабінети з охорони праці та безпеки дорожнього руху потребують ремонтів, доукомплектування стендами та сучасними засобами проведення навчань.

Велику зацікавленість учасників пленуму викликала інформація про дослідження науковцями Тернопільського державного медичного університету щодо інфікованості лайм-бореліозом працівників Славутського та Ізяславського лісгопів.

Акцент у виступі Володимира Григоровича було зроблено на підтримку тісної співпраці між організаціями (досвід перехресних перевірок з ОП), проведення спільних превентивних заходів з недопущення виробничого травматизму, забезпечення функціонування на підприємствах  Системи управління охороною праці та ризиками, проведення інформаційно-роз»яснювальної роботи як з працівниками підприємств Хмельницького ОУЛМГ, так і з суб»єктами господарювання, які надають послуги у лісовому господарстві тощо. Обговорюється необхідність розробки та затвердження Спільних комплексних заходів головного управління Держпраці у Хмельницькій області та Хмельницького обласного управління, які  були  б спрямовані на покращення стану охорони праці та підвищення ефективності  відомчого контролю з метою зниження виробничого травматизму на наших підприємствах.

Присутні зійшлися в думці, що спільна робота з профспілками щодо створення в колективах здорових та безпечних умов праці, дотримання працівниками вимог охорони праці дасть у подальшому позитивний результат  у  профілактиці виробничого травматизму на лісогосподарських підприємствах.

Прийнято постанову Пленуму обкому профспілки, яка спрямована на покращення стану охорони праці  в лісгоспах.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*