НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМИ МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Під головуванням т.в.о. першого заступника начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Павла Золотого проведено семінар-нараду з питань техніки безпеки під час проведення полювання.  Її учасниками були головні лісничі держлісгоспів, мисливствознавці районів, користувачі мисливських угідь.   У вступному слові Павло Золотий зазначив, що сьогоднішній захід проводиться за  дорученням Державного агентства лісових ресурсів України в зв’язку з значною кількістю нещасних випадків на полюванні, які є наслідком порушення правил, термінів полювання, недотримання техніки безпеки, необережного поводження з мисливською зброєю.

Потім з   інформацією про техніку безпеки під час проведення полювання виступив заступник начальника відділу лісового та мисливського господарства ХОУЛМГ – головний мисливствознавець області Віталій Красов. Зокрема, він детально зупинився на порядку поводження зі зброєю, правилах безпеки на полюванні, особливо колективному, де трапляється найбільше нещасних випадків.

Враховуючи важливість висвітленого питання, обласне управління лісового та мисливського господарства зобов’язує користувачів мисливських угідь провести з участю мисливствознавців районів відповідні семінари з працівниками, які  організовують полювання. Особливо слід акцентувати увагу на інструктажах з техніки безпеки перед початком полювання та забезпеченні  їх виконання всіма учасниками полювання.

На нараді також велася  предметна розмова про охорону мисливських угідь та проведення чергового обліку основних видів мисливських тварин. Виступаючий Віталій Красов повідомив, що торік в області виявлено 154 випадки порушень правил полювання – на 25 випадків менше, ніж позаторік. Уповноваженими особами державної лісової охорони розглянуто 145 справ про порушення правил полювання, а сума накладених на порушників штрафів складає майже 25,6 тис. грн.

Краще займалися  охороною угідь Ярмолинецький, Ізяславський та Старокостянтинівський лісгоспи, а серед користувачів мисливських угідь УТМР – Білогірська, Віньковецька, Красилівська й Шепетівська районні організацій УТМР. Жодного випадку порушень торік не виявлено працівниками  Летичівської, Хмельницької й Чемеровецької районних організацій УТМР.

На жаль, у цілому  охорона мисливських угідь на Хмельниччині ще не на належному рівні. Про це, зокрема, свідчить низька чисельність основних видів парнокопитних та хутрових звірів. Отож необхідно спільними зусилями користувачів мисливських угідь, природоохронців, поліції, громадськості дати рішучий бій браконьєрам. Також слід посилити й систематично вести боротьбу з лисицями, бродячими собаками, які винищують молодняк зайців, копитних і птахів.

Щодо обліку мисливських тварин, то це дуже відповідальний процес, адже господарство одержує обґрунтовані дані про чисельність звірів. На підставі цих матеріалів оцінюється і планується вся основна діяльність: встановлюються норми вилучення, зважується питання про необхідність часткової чи повної заборони промислу певного виду. Отож обліки повинні бути об’єктивними, і проводити їх слід у обов’язковій присутності мисливствознавця району. Для участі в  обліку варто запросити представників департаменту агропромислового розвитку, екологів, працівників Держпродспоживслужби в районах, громадськість, засоби масової інформації. Користувач мисливських угідь повинен довести право на проведення полювання на той чи інший вид  дичини. Разом з цим, з метою запобігання виникнення та розповсюдження особливо небезпечних хвороб тварин та людей, необхідно знати реальну чисельність кабанів і хижаків в мисливських угіддях.

Учасники семінару-наради з цікавістю ознайомилися з досвідом роботи  мисливського господарства «Клуб мисливців Поділля», угіддя якого розташовані в Хмельницькому та Летичівському районах. Представник господарства Анатолій Максюка повідомив, що за короткий період діяльності вдалося різко збільшити поголів»я кабанів, плямистих оленів, фазанів. Сюди на полювання приїжджають навіть іноземці.

Про епізоотичну ситуацію з особливо-небезпечних хвороб тварин та людей доповів головний спеціаліст протиепізоотичного відділу головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Лев Хоміч. Начальник дозвільної системи головного управління поліції в Хмельницькій області Олександр Новосядлий зупинився на питаннях техніки безпеки під час проведення полювання. Різні аспекти діяльності мисливського господарства та боротьби з хижими звірами й браконьєрами висвітлили голова облоранізації УТМР Григорій Сагайдак і голова Товариства лісівників області Володимир Хоптинець.

Семінар-нарада пройшла в конструктивному руслі.

Прес- служба Хмельницького ОУЛМГ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*