НОВІ ПІДХОДИ СЛАВУТСЬКИХ ЛІСІВНИКІВ

У Славутському лісгоспі відбулася семінарнарада з питань покращення технологічного процесу під час проведення лісозаготівельних робіт. Фахівці апарату управління та лісничі підприємства  на лісосіці головного користування, у 44 кварталі Голицького лісництва обговорили питання  застосування кращого світового та європейського досвіду в лісовій галузі, безпечних способів праці на підготовчих та основних роботах та засоби  покращення природоохоронних і лісівничих вимог.

На підприємстві вирішили поступово відмовлятися від спалювання мертвої деревини в лісі. Загиблі дерева та рослинний опад є природним механізмом утворення грунту та накопичення атмосферного вуглецю на землі. Це відповідає вимогам Стандарту Лісової Опікунської Ради (FSC). Європейські стандарти вимагають, щоб на гектарі лісу залишати 20-30 кубометрів мертвої деревини.

На семінарі продемонстрували процес очищення від порубочних решток, яке проводиться одночасно з заготівлею, складуванням в купи і вали висотою 1 метр, шириною – 2 метри, довжиною валів – 10 метрів. Також показали процес подрібнення на тріску в подрібнювачі. Ці заходи дозволять покращити культуру виробництва, заготовляти технологічну тріску та поліпшити умови пожежної безпеки в лісах.

Учасники семінару детально зупинилися  на питаннях  підготовки території лісосіки перед початком робіт, безпечного звалювання дерев і трелювання деревини. Таким чином підприємство  зробить черговий крок до створення безпечних умов  робіт, до пошуку нових джерел прибутку  та забезпечення стабільної роботи  виробничих підрозділів.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

0402

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*