Нарада лісівників Хмельниччини

Під головуванням начальника управління Петра Пешка в Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася виробнича нарада. Вперше вона проходила без звичних доповідей  та звітів, мова йшла лише про проблеми та плани.

Так, аналізуючи хід виконання лісокультурної кампанії весни 2018 року та готовність підприємств до пожежонебезпечного періоду, т.в.о. першого заступника начальника управління Павло Золотий вказав на недопрацювання деяких підприємств і зупинився на завданнях. Найголовніше з них – заліснити всі зруби 2017 року. Через несприятливі погодні умови треба в стислі строки провести посадку лісу й доповнення лісових культур. Необхідно активніше залучати громадськість, учнів шкільних лісництв, молодіжні організації до акції «Майбутнє лісу в твоїх руках».

Потім головний спеціаліст відділу по контрою за обігом ЗЗР управління санітарної безпеки Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Віра Моташко розповіла про порядок отримання сертифікату походження продукції.

Директор ДСЛП «Вінницялісозахист» Володимир Чудак охарактеризував у своєму виступі загальний лісопатологічний стан лісів Хмельниччини, зупинився на хворобах насаджень, проаналізував згубний вплив хвоє- та листогризучих шкідників. Виступаючий також дав пропозиції та рекомендації щодо покращення лісопатологічного та санітарного стану лісів, відповів на запитання учасників наради.

Досить жваво обговорювався хід виконання стратегічних планів розвитку підвідомчих підприємств. Заступник начальника управління-начальник відділу використання лісосировинних ресурсів Юрій Безноско озвучив  головні завдання, а також розповів про те, що вже зроблено. Так, частина лісгоспів освоїла європейський досвід вирощування посадкового матеріалу, кілька підприємств розпочало поглиблену переробку низькосортної деревини. При управлінні відкрито інтернет-магазин, а незабаром буде виставковий центр і павільйон з продажу декоративних рослин. Інтернет-магазини мають бути в кожному лісгоспі. Необхідно розширювати мережу магазинів «Лісовичок», наростити виробництво тріски паливної. Слід пришвидшити відкриття підсобних підприємств і активніше займатися побічним користуванням.

Присутні на  нараді з цікавістю слухали виступи керівників лісгоспів, які проінформували, що вже зроблено із запланованого, над чим працюють зараз. Зокрема, Ізяславський лісгосп змонтував сучасну шишкосушарку; Летичівський запустив імпортну пилораму; Славутський почав вирощувати посадковий матеріал із закритою кореневою системою; Старокостянтинівський модернізував процес деревообробки, Ярмолинецький лісгосп завершує підготовку до відкриття свиноферми на 200 голів тощо. Підприємства розширюють і відкривають нові пасіки, відновлюють заготівлю лікарських рослин і чаїв.

Підбиваючи підсумки наради, Петро Пешко закликав керівників лісгоспів більш наполегливо втілювати в життя програму стратегічного розвитку й виводити підприємства на новий рівень господарювання.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

1 2

  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*