Не зривайте первоцвіти!

indexУ багатьох країнах підсніжник білосніжний (звичайний) і білоцвіт весняний називають ключами від весни. Майже одночасно, але дещо згодом  з”являються  ведмежа цибуля, анемона лісова,печіночниця  звичайна, фіалка запашна,  ряст.   Але разом із весняною  природою прокидаються від зимової сплячки і збирачі квітів, які у великій кількості  заготовляють їх і збувають тим, хто ще не усвідомлює важливості збереження довкілля, хто сприяє квітковому бізнесу заради короткочасного споглядання провісників дикої природи. Від таких  дій  біднішає  флора  лісів ,  у першу чергу тих, що прилягають до населених  пунктів.

Заради миттєвої  насолоди  красою  рослинзавдається  непоправна  шкода  природі , виникає  загроза  зникнення  деяких  видів. Через це рослини,  які  перебувають під  загрозою  знищення, занесені  до Червоної  книги  і збір їх  – заборонений.  Працівники  Старокостянтинівського  лісгоспу  звертають вашу увагу на те, що зривання  на букети  чи  викопування  для саду первоцвітів  кваліфікується  як  адміністративне  правопорушення  і  карається  штрафом.

Цією статтею ми  ще раз закликаємо  громадян  утримуватися  від   походів  у ліс  за  первоцвітами та привернути увагу тих, хто, не зважаючи на заборону збору і продажу первоцвітів, які занесені до Червоної книги України, все ж таки намагаються займатись «квітковим промислом».      Не забуваємо і народне повір’я:“Хто дарує підсніжники, той не кохає, бо кохання буде таким скороминучим, як життя первоцвітів у неволі.        

 Прес-служба Старокостянтинівського  лісгоспу

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*