Обережно: кліщі!!!

Розпочався сезон відпочинк. Але радість від перебування на природі може зіпсувати такий неприємний і навіть небезпечний моментами напад кліщів.  Вони підстерігають здобич, сидячи на кінчиках травинок, листі нижніх гілок кущів. Лісові кліщі малорухливі і за все життя навряд проповзають десяток метрів, але жертву  можуть відчувати на відстані 30-50 м. Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час, після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситися до житла людини з букетами квітів, а також домашніми тваринами.

Ця невелика комаха може розповсюджувати важкі інфекційні хвороби.

Кліщовий енцефаліт, яким людина може заразитися від укусів кліща,  вражає нервову систему. Його симптоми – дуже сильний головний біль, блювота, запаморочення, висока температура.

Хвороба Лайма ( лайм-бореліоз ) – бактеріальне захворювання, спочатку вражає шкіру, тому місце укусу слід обов’язково  промити. Хвороба лікується антибіотиками, вакцини проти неї не існує. Інкубаційний період: 1-20  (частіше 7-10) діб. Основна ознака: через 7-10 днів пляма на місці укусу розповзається вшир, з’являється нездужання, головний біль, нудота. Лікування досить тривале та дороговартісне. Якщо хворобу запустити, це позначиться на серцево-судинній і нервовій системі.

Способи щоб убезпечити себе:

Для прогулянок на природі покривайте голову головним убором,  одяг повинен щільно прилягати до тіла. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщів. Повторіть огляд вдома. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям. Повернувшись додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть його.

Одяг, а також відкриті ділянки тіла можна обробити спеціальними речовинами. Сьогодні існує кілька груп спеціальних захисних засобів від кліщів:

- Репеленти – речовини, що відлякують комах. Ці засоби можна наносити на одяг, а також відкриті ділянки тіла. Одяг, оброблений репелентами, зберігає захисні властивості до 4-5 діб. Перед тим, як наносити засіб, уважно читайте інструкцію.

- Акарицидні засоби – речовини, що вбивають кліщів. Акарицидні засоби від кліщів токсичні для людини, і тому наносити їх можна тільки на одяг, але в жодному разі – на відкриті ділянки тіла.

- Комбіновані засоби - наносити такі засоби можна тільки на одяг.

Спілкування з природою не завжди проходить з користю. Укуси кліщів можуть таїти в собі велику загрозу для здоров’я, тому будьте пильні та обережні.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>