Обстежено об’єкти природно-заповідного фонду

Останнім часом різко погіршився стан лісових насаджень. Все більше і швидше починають всихати соснові насадження. У держлісфонді  ДП «Ізяславський лісгосп» соснові насадження становлять близько 60 відсотків від загальної площі, і дане явище  є небезпечним  не тільки з погляду втрати деревини, а й ефективного виконання всіх екологічних функцій лісу, що веде  до екологічної катастрофи. З метою запобігання її виникнення  проведено обстеження об’єктів природно-заповідного фонду, які перебувають у підпорядкуванні лісгоспу та в зоні діяльності національного природного парку «Мале Полісся».

Цей захід проведено з участю головного лісничого ДП «Ізяславський лісгосп» В.П. Зайчука, інженера з охорони і захисту лісу В.В. Рожкова, провідного інженера-лісопатолога  державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Вінницялісозахист» А.В. Турлая, директора НПП «Мале Полісся» А.В. Сасюка, провідного інженера НПП «Мале Полісся» В. М. Поліщука, лісничих Михельського, Лютарського, Плужнянського лісництв. Обстеження природо-заповідного фонду проводилось за згодою та в присутності місцевих органів  самоврядування   –  сільських голів Радошівської, Плужнянської, Борисівської, Білотинської, Лютарської  сільських рад.

Комісією обстежено понад 374 га насаджень природо-заповідного фонду. Виявлено процес всихання хвойних насаджень на фоні кліматичних змін та зміни рівня грунтових вод. Під впливом еколого-кліматичних факторів  відбувається розповсюдження та розмноження стовбурових шкідників, які є носіями збудників дереворуйнівних грибів, що призводить до трахеомікозу хвойних. Виявлено куртини сухих дерев сосни площею до 0,5 га, повнота життєздатних дерев  становить до 0,1 га. На деревах виявлено верхівкового короїда середньої та високої  ступені заселення. Крім того дерева  пошкоджені великим сосновим лубоїдом, синьою сосновою златкою, короїдом-стенографом. В місцях поширення личинкових ходів шкідників наявні ознаки збудників «синяви». Процес всихання знаходиться в стадії активного розвитку. За рахунок існуючих осередків всихання та утворення великих кількостей нових похідних осередків відбувається збільшення площ.

У результаті обстеження виявлено 349,3 га насаджень, які потребують заходів з поліпшення санітарного стану, які будуть вжиті в найкоротші терміни з дотриманням  діючих Санітарних правил з метою недопущення поширення шкідників та  розповсюдження процесу всихання хвойних насаджень.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

3 1 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*