Обстежено об’єкт природно-заповідного фонду ДП «Славутський лісгосп»

Щоб запобігти виникненню великих обсягів пошкодження лісових насаджень у об’єктах природно-заповідного фонду НПП «Мале Полісся» та на виконання листа Держлісагенства №08-17/322-18 від 16.01.2018 року і листа Хмельницького ОУЛМГ №02-108 від 19.01.2018 року  комісія у складі представників ДСЛП «Вінницялісозахист», громадських активістів та представників місцевих органів самоврядування провела обстеження лісових насаджень, які  втратили здатність виконувати свої функції та йде процес відмирання й всихання дерев.

На час огляду встановлено, що значні площі лісових насаджень пошкоджені комплексом стовбурових шкідників і потребують термінових заходів з покращення санітарного стану лісів, для недопущення розповсюдження шкідника на суміжні ділянки. Через зменшення стійкості лісів до шкідників та хвороб відбувається всихання соснових насаджень. Основна причина – розповсюдження та розмноження стовбурових шкідників, які одночасно є збудниками дереворуйнівних грибів.

Серед стовбурових шкідників перше місце займає верхівковий короїд. Він заселяє верхівки дерев та гілки. У ходах, які створює верхівковий короїд, розмножуються офістомовні гриби, які розмножують синяву та інші патогени. Дерево ослаблюється і стає сприятливим до заселення менш агресивних стобурових шкідників, такі як шестизубий короїд  та короїд типограф. Потім ослаблені деревостани інтенсивно заселяються вторинними стовбуровими шкідниками.

Під час обстеження проводилося також знімання цих насаджень з повітря за допомогою безпілотного літального апарата (квадрокоптера). Вони потребують заходів з поліпшення санітарного стану лісів, а саме – проведення вибіркових санітарних рубок на площі 510,5 гектарів.

При обстеженні та обговоренні робоча група прийшла до висновку, що несвоєчасне проведення заходів може призвести до непередбачуваних негативних наслідків.

Інженер охорони і захисту лісу Черняк Ю.В.

DCIM100MEDIADJI_0073.JPGDCIM100MEDIADJI_0013.JPGDCIM100MEDIADJI_0053.JPG

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*