Обстежено територію Парку на предмет всихання насаджень

Працівники НПП «Мале Полісся» спільно із працівниками ДП «Ізяславське лісове господарство» та  ДП «Славутське лісове господарство», а також із залученням голів Радошівської та Білотинської сільських рад провели обстеження території національного парку на предмет всихання соснових та ялинових насаджень.

Внаслідок зменшення стійкості лісів до шкідників та хвороб відбувається  всихання соснових та ялинових насаджень, основною причиною якого є розповсюдження та розмноження стовбурових шкідників, які в свою чергу, є носіями збудників дереворуйнівних грибів. Серед стовбурних шкідників провідне місце займає верхівковий короїд (Ips accuminatus). Він заселяє гілки та верхівки дерев. Водночас у ходах верхівкового короїда поширюються офіостомові гриби – збудники синяви та інші патогени. Дерево ослаблюється і стає сприйнятливим до заселення менш агресивними стовбуровим шкідниками, такими як шестизубий короїд (Ips sexdentatus) який прогризає ходи у нижніх частинах стовбурів,  а також короїд типограф (Ips typographus). Далі ослаблені деревостани інтенсивно заселяються вторинними стовбуровими шкідниками.

У ході обстежень  виявлено осередки масового всихання соснових деревостанів на площі близько 800 га. Здебільшого це стиглі, перестиглі та пристигаючі насадження.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

2 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*