Про нас пишуть

Браконьєрам і хижакам не дамо спуску

Загальна площа мисливських угідь області складає 1,5 мільйона гектарів, з них лісових – 277 тисяч, польових – 1,2 мільйона та водно-болотних – 50 тисяч гектарів. Мисливське господарство на Хмельниччині ведуть 34 юридичні особи: 9 державних підприємств, 21 організація УТМР, товариство військових мисливців, “Клуб мисливців Поділля”, “Подільський бройлер” та “Стар-єгер”.

Минулої суботи відкрито полювання на хутрових та парнокопитних тварин.  Нинішнього сезону в угіддях області мисливці на законних підставах можуть вполювати 145  кабанів, 171  козулю, 10  оленів плямистих, 25 бобрів та майже 7,5 тисячі зайців-русаків.

Нещодавно пройшло перезакріплення мисливських угідь в 11 користувачів  строком до 31 грудня 2032 року. Надано у користування мисливські угіддя новому товариству «Стар-єгер», площею 3,2 тисячі гектара. До речі, користувачі, у яких змінилася площа  угідь, зобов’язані забезпечити створення єгерської охорони, проведення мисливського впорядкування, виділити не менше 20 відсотків території  угідь під відтворювальні ділянки. Це має посприяти підвищенню ефективності господарювання, зростанню поголів’я звірів.

Охорона мисливських тварин –  один з основних напрямків діяльності кожного господарства, від якого залежить якість послуг, що надаються під час  полювання. Мисливці хочуть добувати звірів, і за це готові платити значні кошти.  Держлісагентство України зобов’язало територіальні органи лісового господарства у співпраці з територіальними органами поліції, державними екологічними інспекціями в областях, користувачами мисливських угідь організувати та здійснювати постійні рейдові патрулювання з охорони державного мисливського фонду.

У Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства створено спеціальні підрозділи, що забезпечені прохідним автотранспортом та паливно-мастильними матеріалами. Як це не прикро, але в нашому краї простежується тенденція до збільшення випадків браконьєрства в заборонені для полювання дні та особливо в нічний час. Хапуги використовують  для вистежування дичини прилади нічного бачення, тепловізори, квадрокоптери та інші засоби. Не секрет, що переважна частина поголів’я кабанів та козуль зараз перебуває  на плантаціях кукурудзи, де  браконьєри і влаштовують незаконне полювання. Тому користувачі мисливських угідь спільно з працівниками державної лісової охорони та поліції  нині приділяють більше уваги саме цим угіддям.

Щоб дичини було більше, недостатньо тільки її охороняти й підгодовувати взимку. Треба непримиренно боротися з бродячими собаками, лисицями. Щільність останніх у наших угіддях в кілька разів вища допустимої норми. Лисиці винищують молодняк зайця й навіть копитних. А ще вони – перенощики смертельно небезпечного для людей і тварин сказу. Райради УТМР останнім часом дещо ефективніше борються з хижаками. І все ж цього недостатньо. Треба створювати мобільні бригади з відстрілу лисиць. Варто повернутися до практики матеріального заохочення мисливців за добутих хижаків. Кошти треба акумулювати в місцевих бюджетах громад.

Тільки спільними зусиллями мисливців, лісівників, громад зможемо примножити кількість дичини в нашому краї.

М. Коваль.

(Хмельницька обласна газета “Подільські вісті”, 7.Х1.2017 р.)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*