Пріоритет лісівників Хмельниччини – вдосконалити ведення лісового господарства

На базі ДП «Новоушицьке ЛГ» під головуванням начальника Хмельницького ОУЛМГ П.С.Пешка відбулася виробнича нарада державних підприємств області. Вивчали   досвід роботи місцевого лісгоспу з вирощування лісових насаджень та декоративного посадкового матеріалу. Також мова велася про розвиток побічного користування на підприємствах управління.

ДП  «Новоушицьке лісове господарство» веде свою історію від Новоушицької лісомеліоративної станції, створеної в 1977 році для заліснення схилів Дністровського водосховища. Підприємство гідно виконало поставлене завдання – створено майже 3 тисячі гектарів лісів на землях, де до того лісу не було. Нині підприємство опікується лісами площею 12 тисяч гектарів. Лісистісь району становить 16 відсотків. Місцеві ліси виконують переважно захисні функції, і лише 30 відсотків фонду віднесено до категорії експлуатаційних. Тому до ведення лісового господарства на підприємстві ставляться надзвичайно вдумливо, з конкретним підходом до кожної ділянки.

Під час наради було продемонстровано значну кількість ділянок різновікового лісу, а також новостворених лісових культур. У відповідності до лісівничих вимог протягом усього періоду – від посадки, посіву чи природного поновлення до віку стиглості – постійно здійснюються формування деревостанів, догляди за ними та створення умов для їх росту. Особливо важливий період для дерев – молодий вік, коли починає формуватися насадження. Тому в цей період проводяться догляди за створеними культурами, освітлення, прочистки в залежності від стану ділянки. Тут, як хірургу в медицині, потрібно враховувати всі обставини, визначити роль і мету проведених заходів, подивитися, як на перспективу формувати гарний, продуктивний ліс. Враховується усе: тип лісорослинних умов, погодні обставини, склад насаджень у період здійснення заходів, перспектива ділянки та особливості росту дерев на майбутнє. Цим питанням було приділено значну увагу на нараді. Причому значну кількість об»єктів оглянули в натурі. Висловлювалися думки щодо їх стану.

У Новоушицькому лісгоспі також значну увагу приділяють вирощуванню декоративного посадкового матеріалу. Місцевий декоративний розсадник – один з кращих в Україні. Сюди приїжджають за досвідом колеги з багатьох регіонів.

Відповідно до програми розвитку підприємства передбачено і далі розвивати цю справу. Уже зараз побудовано нові тепличні комплекси, збільшується асортимент посадкового матеріалу, ведеться завантаження усіх відділень розсадника.

На основі побаченого та зробленого аналізу дано високу оцінку веденню комплексу питань лісогосподарського виробництва директором підприємства П.А.Стецюком і спеціалістами. Також відзначено рекреаційну роботу підприємства і переробку лісосічних відходів на тріску паливну. Учасники семінару побували на новоствореній зоні відпочинку Трихів ліс, ознайомились з виробництвом тріски паливної прямо в лісі.

Як уже вище зазначалося, велика увага на виїзній нараді була приділена стану розвитку побічного користування на підприємствах управління. Директору Ярмолинецького лісгоспу І.І.Кирилюку було про що звітувати. Підприємство за шість місяців виготовило майже 2,5 тисячі тонн тріски паливної. Освоєно випуск чаїв з лісових ягід і рослин, сушку суниці, малини, смородини. Ведеться заготівля грибів, лікарської сировини. Лісгосп має свої сади. Передбачається одержати цього року від реалізації продукції побічного користування 5 мільйонів гривень.

Директор Шепетівського лісгоспу В.М.Сасюк розповів про досвід підприємства з надання послуг на власних рекреаційних пунктах.

Нарада пройшла в діловій атмосфері, з великою користю для її учасників.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

DSC_0952 DSC_0972 DSC_1006

DSC00001 DSC00006 DSC00019 DSC09953 IMG_3365 IMG_3423 IMG_3477 IMG_3517 IMG_3591 IMG_3610 IMG_3613 IMG_3634 IMG_3650 IMG_3679 IMG_3684 IMG_3701 IMG_3714 IMG_3731btybtybty

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*