Робота шкільних лісництв – запорука успішного екологічного виховання молоді.

Учнівські шкільні лісництва-одна із традиційних і в той же час найдієвіших форм залучення учнівської молоді до охорони природи. Вони виховують у дітей дбайливе ставлення до природи, розширюють і поглиблюють знання природничих наук, дають практичні уміння та навички ведення роботи у лісовому господарстві.

Ці трудові об’єднання відіграють значну роль і як профорієнтаційні осередки. Тут створені оптимальні умови для навчальних та практичних занять, дослідницької та природоохоронної роботи. Педагогічним колективам допомагають створювати умови професійні лісівники.

Вважається, що шкільне лісництво може бути стартовим майданчиком для проведення різних форм природоохоронної роботи:

створення екологічних стежок, проведення спостережень, екскурсій, експедицій, походів, вивчення основ лісівничої справи.

Сьогодні в області нараховується 45 учнівських шкільних лісництв, в тому числі 36 працюють під патронатом державних підприємств лісового та мисливського господарства. В практику їх роботи тісно утвердилось спільні з лісівниками посадки лісу, озеленення територій, проведення Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», конкурси творів, малюнків, нагородження, проведення лекцій, бесід, екскурсії до лісу, облаштування гнізд для птахів, огородження мурашників, прибирання територій лісових масивів.

У всіх цих заходах активну участь приймають члени учнівських шкільних лісництв.

22 травня 2018 року на базі учнівських лісництв Державного підприємства «Шепетівський лісове господарство» та Національного природного парку «Мале Полісся» Хмельницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства і Департаментом освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації з участю науковців Хмельницького національного університету проведено обласний семінар-практикум керівників учнівських лісництв «Організація практичної діяльності учнівських лісництв держлісгоспами та закладами освіти». Семінар проходив у контексті лісової педагогіки. На семінарі-практикумі розглянуто питання організації практичної діяльності учнівських лісництв та проведення з школярами навчальної і лісогосподарської роботи у формі лісової педагогіки і профорієнтації їх на лісівничі професії, учнівської науково-дослідницької роботи на базі лісогосподарських підприємств здійснено обмін досвідом проведення практичної лісогосподарської і лісоохоронної роботи з юними лісівниками та залучення їх до виконання дослідницько-експериментальних робіт під керівництвом науковців, педагогів і провідних фахівців лісогосподарських підприємств та участі в профільних заходах, конкурсах-захистах МАН України, ознайомлення з останніми науково-педагогічними напрацюваннями і методичними розробками для керівників учнівських шкільних лісництв.

Цікавими і повчальними для учасників семінару були виступи Зведенюка М.А. керівника зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», Мамчура М.О. – керівника учнівського лісництва, директора Полянської ЗОШ, Міронової Н.Г. – професора кафедри екології Хмельницького національного університету, Мирної Л.А. – методиста Хмельницького інституту ОІППО.

Втілення рекомендацій і досвіду учасників семінару сприятиме успішному екологічному вихованню молоді.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

DSC_0337DSC_0233DSC_0254DSC_0262DSC_0135DSC_0003DSC_0197

3 IMG_2768 IMG_2731 IMG_2710

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*