У мисливців – свято

У першу суботу серпня постріли з рушниць сповістять про те, що у нашому краї відкрито сезон полювання на пернатих. Як поінформував головний мисливствознавець Шепетівського району Руслан Танчук, полювання на пернату дичину розпочнеться з 16-ї години 4 серпня й триватиме по 30 грудня включно. Протягом цього терміну мисливці зможуть полювати на лисок і качок (крім рідкісних гоголя, черні білоокої, савки, огара галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої). Зможуть вони добути й куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвостів, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків — морського та малого великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого) та голубів (окрім голуба-синяка).

Днями полювання на пернатих є субота та неділя, а крім того й середа, але лише до 1 листопада.

Щодо норми добування одним мисливцем протягом дня полювання, то вона не повинна перевищувати трьох гусей, п’яти качок, десяти куликів, десяти голубів та шести лисок.

Зрозуміло, що кожен мисливець має знати правила поведінки під час полювання та про те, як і де поводитись із мисливською зброєю.

Як наголошує головний мисливствознавець Шепетівського району Руслан Танчук, заборонено видачу ліцензій, відстрілювальних карток мисливцям, які не мають відповідних посвідчень, або не отримали контрольні картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання на 2018 рік з відміткою про сплату державного мита. Крім того, необхідно пам’ятати і про заборону полювання на всіх територіях природно-заповідного фонду, у зонах відтворюючих ділянок та на усіх інших заборонених територіях і в 200-метровій зоні навколо них.

Тож, ні пуху, ні пера вам, шановні мисливці! А ще — приємного спілкування з природою!

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*