Феромонні пастки проти короїдів у соснових лісах ДП «Славутський лісгосп»

У Славутському лісгоспі  верхівковим короїдом  пошкоджено чималі площі соснових насаджень.  Уражені  дерева масово всихають. Проблема всихання лісонасаджень турбує лісівників всієї України.

У пошуках кращого методу боротьби з цими комахами науковці виявили, що шкідники чутливо реагують на запахи. Під час шлюбного періоду самки виділяють  феромони – пахучі речовини. Це і послужило ідеєю використовувати запахи в пастках. Спосіб дуже дієвий за умови, що цих пасток буде достатньо. На 1 га лісу потрібно 4-5  феромонних пасток, бо на один і той же аромат злітаються всі самці та самки  в окрузі.

У соснових лісах  Славутського лісгоспу регулярно проводяться  лісопатологічні обстеження, моніторинг стану лісових насаджень. І у боротьбі з комахами – шкідниками почали використовувати  феромонні  пастки  з диспансером  феромону  “ACUMODOR”.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

02 01

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>