ХМЕЛЬНИЦЬКІ ЛІСІВНИКИ ВПРОВАДЖУЮТЬ СВІТОВИЙ ДОСВІД

Відбулася колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства з наступним порядком денним:

1. Про підсумки господарсько-фінансової діяльності підвідомчих підприємств  обласного управління за 2017 рік.

Т.в.о першого заступника начальника управління – гол. лісничий Золотий П.С.

Т.в.о заступника начальника управління – начальник відділу використання лісосировинних ресурсів Безноско Ю.Л.

Заступник начальника управління Колесник В. Г.

Заступник начальника управління Семенець О. П.

Начальник відділу бух. обліку та економічного аналізу – гол. бухгалтер Роля Л.В.

Головний спеціаліст- юрисконсульт Втерковський Я.Ю.

Головний спеціаліст з питань персоналу Красова Л.П.

2. Створення торгівельної мережі з продажу декоративного посадкового матеріалу, продукції побічного користування, підсобного господарства, продукції переробки та інших товарів народного споживання.

Директори підприємств.

3. Про підбиття підсумків трудового суперництва за 2017 рік.

Заступник начальника управління Семенець О.П.

4. Різне.

Створення двох центрів по вирощуванню лісового посадкового матеріалу.

Т.в.о першого заступника начальника управління – гол. лісничий Золотий П.С.

Директор ДП «Хмельницьке ЛМГ» Бурковський І.В.

Директор ДП «Славутське ЛГ» Сапожнік В.В.

Відкриваючи засідання, начальник управління Петро Пешко спершу детально розповів про хід підсумкової  колегії Держлісагентства за 2017 рік. Зокрема, він зупинився на завданнях, які поставлено перед галуззю. Так, необхідно збільшити обсяги та поглибити переробку деревини на власних потужностях; підвищити продуктивність праці; рішучіше вести боротьбу з незаконними рубками й браконьєрством; пожвавити будівництво лісових автомобільних доріг; пришвидшити оформлення правовстановлюючих документів на землю; повсякчас дбати про підвищення зарплати й соціальних гарантій працюючих.

Т.в.о. першого заступника начальника управління Павло Золотий доповів на колегії управління про підсумки лісокультурної діяльності підвідомчих підприємств ХОУЛМГ за 2017 рік. Так,  лісовідновлення здійснено на площі 1431 га, що становить 114 відсотків до плану.

Догляди за лісовими культурами в держлісфонді проведено на площі 6756 га, а доповнення лісових культур в держлісфонді  – на площі  1569 га. Це значно більше, ніж планувалося.

З метою визначення якості виконаних лісокультурних робіт навесні та восени  проведено технічне приймання створених об’єктів лісокультурного виробництва, а впродовж жовтня – інвентаризацію та атестацію цих об’єктів.

Лісові культури одно-, дво- йтрирічного віку проінвентаризовано на  площі 3214 га. Приживлюваність і збереженість – вищі нормативних.

Атестацію незімкнутих лісових культур проведено на площі 5302 га, з них атестовано по І класу якості  культури на площі 1053 га (19,9%), по ІІ класу – 3683 га (69,5%), по ІІІ класу – 566 га (10,6%). Неатестованих лісокультурних об’єктів та загиблих насаджень не виявлено.

У 2017 році переведено у вкриті лісовою рослинністю землі площею 1080 га. Це теж значно більше завдання.

Торік у розсадниках висіяно насіння на площі 9,4 га   (планувалося  на площі 5,1 га).  Вирощено 5 мільйонів 810 тисяч стандартних сіянців, 140  тисяч  стандартних укорінених живців та 126 тисяч стандартних декоративних саджанців.

Заготовлено 45079 кг лісового насіння (план – 36549 ). Асортимент склав 34 деревно-чагарникових породи, що на 5 порід більше, ніж у 2016 році. Якість насіннєвого фонду поліпшилася.

Завдяки чіткій і злагодженій роботі підприємств торік не допущено жодної великої лісової пожежі.

Аналізуючи лісопромислову діяльність, т.в.о. заступника начальника управління – начальник відділу використання лісосировинних ресурсів Юрій Безноско зазначив, що від усіх рубок торік заготовлено 610,4 тисячі кубометрів ліквідної деревини – на 2,3 відсотка більше, ніж позаторік. Вітчизняним споживачам відправлено 555,5 тисячі кубометрів, зарубіжним – 22,4 тисячі кубометрів деревини. На власних потужностях перероблено 20,4 тисячі кубометрів деревини – на 25 відсотків більше, ніж у 2016 році. З неї випущено продукції на 36,9 мільйона гривень – на 58 відсотків більше попереднього року. А ціна знеособленого кубометра реалізованої деревини зросла на 15,6 відсотка.

Підприємства активно займалися заготівлею тріски паливної з лісосічних відходів. Найбільше такої продукції виготовив Ярмолинецький лісгосп – 2,2 тисячі тонн.

Виступаючий наголосив, що згідно з планом стратегічного розвитку власна первинна переробка низькосортної деревини зростатиме. Щоб забезпечити нарощення випуску продукції, розпочалася модернізація виробничих потужностей, зроблено ремонти діючого обладнання. Летичівський лісгосп придбав сучасний стрічкопильний верстат «Вуд-Майзер – LT 70». Найближчим часом такий же верстат з»явиться в Старокостянтинівському ЛГ. Оновлення й модернізація триватимуть далі.

Заступник начальника управління Володимир Колесник детально зупинився на стані охорони праці в підвідомчих підприємствах. На ці цілі торік витрачено 4,3 мільйона гривень ( позаторік – майже 3 мільйони гривень). Кошти спрямовано на механізацію та оновлення обладнання, приведення основних фондів у відповідність з вимогами охорони праці, на забезпечення працівників спецодягом,  на споруди для обігріву працівників і навчання з охорони праці.

Він також проінформував, як велося будівництво лісових автомобільних доріг у 2017 році. Лісгоспи витратили на спорудження артерій сполучення 4 мільйони гривень. Побудовано 6,64 кілометра земляного полотна й 6,55 кілометра дорожнього покриття. Відремонтовано лісогосподарські дороги протяжністю 2,71 кілометра, на що витрачено 1,4 мільйона гривень. З планом будівництва й ремонту успішно справилися. Цьогоріч передбачається побудувати ще 4,23 кілометра доріг.

У своєму виступі начальник відділу бухгалтерського обліку та економічного розвитку – головний бухгалтер управління Людмила Роля проаналізувала рівень заробітної плати, стан дебіторської й кредиторської заборгованості, а також зробила аналіз показників ефективності використання державного майна і прибутку та показників майнового стану лісгоспів.

Заступник начальника управління Олександр Семенець доповів про фінансово-економічні показники за 2017 рік. Так,  обсяг реалізації продукції зріс  на 21 %  і становить майже 629 млн. грн.  Усі підприємства спрацювали без збитків. Фінансовий результат (чистий прибуток) склав 18281 тис. грн.   Сплачено відрахувань частини чистого прибутку до державного бюджету в сумі 13700 тис. грн.

На ведення усього комплексу  лісогосподарських робіт підприємства управління використали майже 234,4 млн. грн.; з них лише 2,3 млн. грн. з державного бюджету.

Середньомісячна заробітна плата одного  штатного працівника збільшилася за звітний період на 4046  і склала 13454 грн. при середній по Держлісагентству України 8631 грн.  Хмельницьке ОУЛМГ з цього показника на другому місці в галузі після Черкаського ОУЛМГ ( 13511 грн.). Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу заробітну плату – шість підприємств нашого управління. Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу продуктивність праці штатних працівників,  Славутське ЛГ  на п’ятому місці.

Виступаючий констатував, що до державного бюджету за 2017 рік підприємства ХОУЛМГ перерахували 113,1 мільйона гривень – на 32,1 мільйона гривень більше, ніж у попередньому році, до місцевого бюджету – 71,4 мільйона гривень – на 17,6 мільйона гривень більше. Єдиного соціального внеску сплачено 58,5 мільйона гривень – на 18,5 мільйона гривень більше, ніж за попередній звітний період. Разом до зведеного бюджету спрямовано 243 мільйони гривень – на 68,2 мільйона гривень більше, ніж у 2016 році.

Головний спеціаліст з питань персоналу Людмила Красова охарактеризувала кадровий потенціал підприємств. А головний спеціаліст-юрисконсульт Ярослав Втерковський зупинився на  правових питаннях, позовній роботі й виконавській дисципліні.

Потім на колегії обговорили питання створення торгівельної мережі з продажу декоративного посадкового матеріалу, продукції побічного користування, підсобного господарства та інших товарів народного споживання. Виступили директори підприємств: Ізяславського – Петро Курельчук, Шепетівського – Володимир Сасюк, Ярмолинецького – Іван Кирилюк, Летичівського – Василь Сивун.

Підбито підсумки трудового суперництва за 2017 рік. Переможцем з врученням перехідного прапора визнано Славутський лісгосп (директор Віктор Сапожнік). На другому місці – Кам»янець-Подільський лісгосп  (директор Валерій Пустильний), на третьому – Ярмолинецький лісгосп (директор Іван Кирилюк).

Велике зацікавлення викликало в присутніх питання створення Славутського та Хмельницького центрів вирощування посадкового матеріалу, які будуть працювати за світовими стандартами. Директор Хмельницького ЛМГ Ігор Бурковський і директор Славутського лісгоспу Віктор Сапожнік розповіли, як планують організувати їхню діяльність.  Передбачається, що вже в наступному році центри вступлять у дію.

Підбиваючи підсумки  колегії, начальник управління Петро Пешко зазначив, що перші кроки стратегічного розвитку підвідомчих підприємств його радують. Але треба ще енергійніше трудитися, нарощувати темпи, щоб уже в найближчій перспективі посадка й вирощування лісу, переробка деревини велися так, як у провідних європейських країнах. Петро Степанович також наголосив на необхідності підняття рівня зарплати, особливо рядових працівників і спеціалістів.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0074 IMG_0080 IMG_0089 IMG_0094 IMG_0108 IMG_0109 IMG_0113

IMG_0116IMG_0118

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*