ЦІКАВА І КОРИСНА ПОЇЗДКА ДО СУСІДІВ

Делегація керівників, головних лісничих та спеціалістів підвідомчих підприємств і спеціалістів Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства на чолі з начальником управління П.С.Пешком побувала на Тернопіллі – в державному підприємстві «Чортківське лісове господарство». Гостей зустрічали начальник Тернопільського ОУЛМГ О.П.Яремко, головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони і захисту лісу Н.Я. Козацька, директор Чортківського лісгоспу В.Й.Фреяк  і головний лісничий Р.Й.Попіль.

Спершу делегація відвідала Скала-Подільське лісництво. Гостям продемонстрували установку для флотації   жолудів, яка призначена для відсортовування здорових жолудів  від пошкоджених шляхом занурення насіння у воду, де якісне насіння осідає на дно, а пошкоджене спливає на поверхню. Хмельничани також ознайомилися з установкою для термотерапії жолудів шляхом витримки їх у воді температурою 39-41 градус протягом 2,5 години. Після проведення термотерапії та протравлювання значно підвищується схожість обробленого насіння.

Делегація оглянула навіс з автоматичним притіненням і системою зрошення  для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою, який розрахований на 170-180 тисяч штук сіянців. Керівник лісництва В.І.Гайовський повідомив, що незабаром планують побудувати теплицю та басейн для накопичення води, а також  придбати морозильну камеру.

У Колиндянському лісництві, де керівником В.Р.Чегус, гості відвідали теплично-парникове та насінницьке господарство, шкілку декоративного садивного матеріалу. Тут займаються заготівлею, переробкою та зберіганням насіння лісових порід; заготівлею та вирощуванням декоративних живців; вирощуванням сіянців, саджанців, у тому числі із закритою кореневою системою шпилькових, листяних та чагарникових лісових і декоративних порід; реалізовують декоративний садивний матеріал.

Гості побували на пасіці, в фруктовому саду з крапельним зрошенням, з цікавістю ознайомилися  з одним із об’єктів постійної лісонасіннєвої бази – клоновою плантацією модрини японської площею 3 гектари, яку заклали в 2010 році.

Поїздка до сусідів була цікавою й корисною.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_2353 IMG_2391 IMG_2411 IMG_2414 IMG_2429 IMG_2463 IMG_2486IMG_2499

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*