Щоб звіра вполювати, спочатку про нього потрібно подбати

Програмою ведення мисливського господарства ДП «Ізяславський лігосп” передбачено подальше збільшення чисельності всіх видів мисливських тварин .

За даними останнього обліку  в угіддях налічується 6 лосів, 54  кабани, 220 зайців-русаків, 224 козулі та 18 лисиць.

За підприємством закріплено 17200 га мисливських угідь . Це зобов’язало весь колектив мисливської служби проводити і організовувати не тільки полювання, а й весь комплекс робіт зі збереження і примноження тваринного світу.З метою прискорення виконання програми ведення мисливського господарства на підприємстві на площі 10 га облаштовано вольєр з відтворення поголів’я диких свиней . Ці роботи були започатковані ще в 2005 році. Тоді спочатку побудували вольєр площею 3,5 га,  де поселили декілька диких тварин, завезених з мисливських господарств Хмельничини й Тернопільщини . Згодом із збільшенням поголів’я вольєр розширили до 10 га. Зараз чисельність диких свиней у вольєрі складає 57 особин без врахування молодняка поточного року. З вольєра в мисливські угіддя було випущено 56  диких кабанів.

Активне застосування найефективніших біотехнічних заходів та охорона мисливських угідь є основою підвищення чисельності дичини. З приходом зими  основний біотехнічний захід – підгодівля тварин. Її застосовують в мисливських господарствах для того,  щоб в екстремальних умовах  (глибокий сніговий покрив,  різка зміна температур, ожеледиця) рятувати звірів  від голоду.Початок сезону підгодівлі залежить від кліматичних умов району. Умовно сезон підгодівлі ділиться на три періоди – з 1  по 30 листопада, коли викладається 25 % добової норми кормів, другий період – з 1  по 30 грудня – викладається 50 % добової норми кормів. Третій період – з 1 січня по 10 лютого – викладається повна добова норма  кормів.

Для підгодівлі тварин в зимовий період  працівники мисливської служби протягом 2017 року заготували 25 тонн зерновідходів, 14 тонн коренеплодів, а також в необхідній кількості заготовлено сіна, гілячкових віників з верби, ліщини.  На придбання кормів, охорону, відтворення та біотехнічні заходи витрачено понад 350 тис. грн.

Викладається корм в місцях концентрації тварин, там де є загроза виснаження запасів природного корму. Для цього в лісових угіддях облаштовано в необхідній кількості біотехнічні споруди – годівниці, солонці, підгодівельні майданчики. Зміцнення кормової бази сприяє збільшенню чисельності дичини, покращує умови мешкання тварин, стримує їх від міграції, а також служить засобом концентрування тварин у певних місцях.

Постійно проводяться спільні рейди з виявлення порушників правил полювання та інших порушень лісового законодавства. Протягом 2017 року на порушників правил полювання складено 29 протоколів. Сума штрафів становить 6198 грн., які були добровільно сплачені.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу. 

3 2 1 4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*