Бережуть насадження

Щоб поставити заслін розповсюдженню шкідників, державне підприємство «Славутське лісове господарство» щорічно проводить біологічні та хімічні методи боротьби з ними. Щороку вартові зелених шат виготовляють та розвішують навесні понад 500 шпаківень для птахів. А цьогоріч на семистах гектарах розвішано в держлісфонді 700 шпаківень. Переселено й обгороджено чимало мурашників.
Проведено поточне лісопатологічне обстеження всихаючих чистих та мішаних соснових насаджень на загальній площі 456,5 гектара. Фахівці державного спеціалізованого підприємства «Вінницялісозахист», які ним займалися, засвідчили,
що причинами погіршення санітарного стану є заселеність ослаблених насаджень стовбуровими шкідниками на тлі еколого-кліматичних факторів.
Аби не дати шкідникам поширюватися далі, з початку року в хвойних насадженнях підприємства проведено суцільні санітарні рубки на площі 37,7 та санітарні вибіркові рубки на площі 320 гектарів.
Зараз, після завершення періоду тиші, що тривав з 1 квітня по 15 червня і під час якого заборонено здійснювати санітарні рубки, проводиться додаткове лісопатологічне обстеження всихаючих соснових насаджень, уражених хворобами та шкідниками. Вибіркові та суцільні рубки буде здійснено на загальній площі майже 500 гектарів.
Прес-служба Славутського лісгоспу.

01

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*