Береза, дуб чи вільха: які дрова краще вибирати для опалення?

Ефективність обігрівання будинку багато в чому залежить від правильно обраних дров. Деревина різних порід має свої особливості. Тому одні види дерев підходять для будівництва, тоді як інші – для опалення оселі.
Для грубки оптимальними вважаються дрова тривалого горіння.


✅ Граб, дуб, ясен, клен – ідеальні варіанти для опалення. Вони довго розгоряються та довго горять, перетворюючись на вугілля, яке підтримує грубку в підігрітому стані ще певний час.
✅ Вільха має хороше тепловіддавання, але швидко згорає.
✅ Береза дає гарне тепло, вона має ще й дезінфікувальні властивості. В березі міститься дьоготь, який допомагає дровам швидко зайнятися полум’ям і добре горіти тривалий час.
✅ Осика допомагає очищувати димохідну трубу від сажі. Однак, такі дрова не дають хорошого тепловіддавання. Тому для опалення будинку їх майже не використовують. Хоча можна купити осику для того, щоб швидше розпалювати деревину зі щільною структурою.
✅ Також для розпалювання використовують хвойну деревину! Горять ці дрова досить добре, але під час цього процесу з’являється багато диму. Також вони мають великий вміст смолистих речовин.

Дрова для грубки повинні також бути добре просушеними. Як перевірити, чи дрова добре просушилися? Запам’ятайте один простий старий спосіб: якщо ви чуєте дзвінкий звук, коли одне поліно вдаряється об інше, отже, таку деревину вже можна використовувати для опалення.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*