Боротися з порушниками правил полювання треба громадою

Браконьєрство – найболючіша проблема  мисливського господарства. Не останню роль у питанні викорінення браконьєрства відіграє «звичаєве право»: населення  вважає дичину нічийною, а її добування без відповідного дозволу у свідомості більшої його частини не вважається порушенням.

Відкриття полювання на хутрового звіра в сезоні 2016-2017 років відбулося 5 листопада, а вже через п’ять днів з ініціативи голови Старокостянтинівської райдержадміністрації Сергія Фесуна проведено координаційну нараду за участю представників служб, господарств, товариств, правоохоронних органів, що  залучені в боротьбі з порушниками правил полювання на Старокостянтинівщині. Координація дій цих інстанцій стане дієвим засобом у боротьбі з порушниками.

Свої думки та пропозиції у жвавому діалозі під час наради висловили присутні: директор ДП «Старокостянтинівське лісове господарство» Ю. Грачук, мисливствознавець  району О. Мовчан, лісничий Сковородецького лісництва М. Войтко, лісничий Самчиківського лісництва М. Бондар, начальник Старокостянтинівського відділу поліції А. Чубенко, старший інспектор дозвільної системи  відділу поліції  С. Зайцев.

Головною темою зібрання було полювання, яке має проводитися тільки з дотриманням чітко визначених правил.  Їх порушення  карається штрафом.

З метою недопущення  правопорушень, а також випадків, пов’язаних з обігом зброї на полюванні, працівники поліції, співробітники УТМР, ДП «Старокостянтинівський лісгосп» щовихідних здійснюють профілактичні заходи у мисливських угіддях. Спільно з фахівцями Товариства мисливців та рибалок дільничні поліції також стежать за дотриманням правил полювання. З огляду на результати рейдів у лісових масивах,  констатуємо, що серед мисливців є немало правопорушників.

У 2015 році в Старокостянтинівському районі було складено16 протоколів на порушників правил полювання. Більше десяти працівників ДП «Старокостянтинівський лісгосп» та УТМР займаються охороною мисливського фонду. За 10 місяців 2016 року складено 4 протоколи районним мисливствознавцем, 2 протоколи працівниками УТМР.

На Хмельниччині останнім часом (можливо як данина моді) збільшилась кількість мисливців. Зараз їх понад 10 тисяч по області. Як зазначають, ця тенденція позитивна, адже  мисливці ознайомлені з правилами, долучаються до охорони та відтворення дичини. А це значить, що вони зацікавлені в боротьбі з  браконьєрством.

.Прес-служба Старокостянтинівського  лісгоспу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*