БУДНІ НЕТІШИНСЬКОГО ЛІСНИЦТВА

Лісничий Нетішинського  лісництва  Андрій Ткачук та помічник лісничого  Володимир Мацун  сумлінно  виконують поставлені завдання. Відповідальність, дисципліна та професіоналізм.  Ці три риси характеру цінує у своїх колег   Андрій Петрович. Він,  лісівник із двадцятирічним стажем,  знає усі складнощі, які можуть виникнути в роботі, тому завжди  підтримує та допомагає порадою.

Цьогоріч лісництво посадило  4,6  гектарів нового лісу, доповнено культури на площі  0,7  гектара, проведено  догляд за лісовими культурами на  площі майже   25  гектарів.  Загалом висадили   34600  штук сіянців, вирощених із закритою кореневою системою.   Проведено рубки догляду  на площі  6,6  га, заготовлено  297 кубометрів   деревини.

Має Нетішинське лісництво і свою власну  «родзинку». На околицях  міста Нетішина розташовуються дві природозаповідних території: ботанічний заказник Дорогоща, в лісах якого  зростають рідкісні плауни, лілія лісова, кадило сарматське, орхідеї; заказник «Праліс»  – старий дубовий ліс, деревостан якого разом з грабом утворюють 200 – літні дуби.

Це природне багатство відкриває місцевим біологам можливість  вивчати з школярами  довкілля, прищеплювати дітям любов  до флори та фауни, розширювати й  поглиблювати їхні знання в галузі природничих наук. Завдяки лісівникам учні також набувають  практичні уміння та навички у веденні лісового господарства. У  2005 році позашкільним навчальним закладом «Краєзнавчий центр» міста Нетішина і ДП «Славутський  лісгосп» створено учнівське лісництво. До його лісоохоронних лав входять більше 30  школярів-природолюбів. Сьогодні шкільне лісництво за рівнем роботи одне з найкращих у області. За учнівським лісництвом закріплено 5383 га лісу для проведення  теоретичних і практичних занять, експериментально-дослідницької роботи, збирання насіння та лікарської сировини, охорони, захисту та благоустрою лісу. Основні лісоутворюючі породи на території лісництва  – сосна звичайна, дуб звичайний,  м»яколистяні породи. Вікова  структура вкритих лісом земель: молодняки – 13 відсотків, середньовікові – 47, пристигаючі – 21, стиглі і перестиглі  -19 відсотків.

На даний час внаслідок масового пошкодження соснових насаджень верхівковим короїдом  в лісництві  здійснюються санітарно – оздоровчі заходи. На вражених шкідниками ділянках проводяться вибіркові та суцільні  санітарні рубки. У 2017 році вибіркових санітарних  рубок проведено на площі 107 га, суцільних санітарних рубок на площі 1,4 га,  заготовлено 2010 кубічних метрів деревини. Зруби, які виникають після санітарних рубок, обов»язково будуть засаджені лісовими культурами. Вивчаються та аналізуються нові схеми посадки та нові види культур.

Дружно та корисно працюють у Нетішинському лісництві. Для них кожний день – звичайні робочі будні, присвячені зеленим шатам Славутчини. Не встигають перегортати календар, а на ньому вже інша пора року, наповнена новими турботами і завданнями. У цьому сенс їхнього життя, бо ліс для них став покликанням і долею…

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

4 OLYMPUS DIGITAL CAMERA 2 3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*