Велике переселення мурашників: лісівники Хмельниччини дбають про здоров’я лісу

Щороку у травні-червні лісівники Хмельниччини проводять необхідну для здоров’я лісу роботу: розселяють та огороджують мурашники. Торік працівники підприємств Хмельницького ОУЛМГ огородили 120 мурашників на площі майже 100 га, а також переселили 320 мурашиних будиночків на площі 200 га. Приживлюваність склала 75 %.

Фактично таку ж кількість мурашників планують переселити цього року. Метод є унікальним та допомагає не лише позбутись шкідників, але й сприяє лікуванню уражених дерев.

Переселяють комах, розкопуючи на одну четверту мурашник, щоб «переїхали» на нове місце не лише робочі мурахи, а й личинки і матки. Переселенців переносять у металевому бідоні подалі старого житла, на пеньок. У такому середовищі є достатньо будівельного матеріалу для спорудження повноцінного мурашника.

Пеньок попередньо посипають цукром. Ласощі приваблюють мурашок і стримують від втечі на попереднє місце. Освоївшись, вони відкладають личинки і продовжують свій рід.


Аби хто випадково не зруйнував мурашине житло, його обов’язково огороджують строкатим парканом. Стовпчики для огорожі забивають на відстані не ближче 0,5 м від краю мурашника. Це не дозволяє наступити на мурашине житло та відлякує тварин.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*