Досить успішним був минулий рік для державних лісогосподарських підприємств області. Створено 830 гектарів лісових культур, у тому числі 80 гектарів нових лісів. Висаджено близько трьох мільйонів дерев, частина з яких посаджена восени в рамках програми Президента України «Зелена країна». Вперше за рік реалізовано продукції майже на 1 мільярд 114 мільйонів гривень. Великий внесок лісівники Хмельниччини зробили й до зведеного бюджету України. Податків, зборів (обов’язкових платежів) разом із Єдиним соціальним внеском сплачено 461,4 мільйона гривень. Середня зарплата працюючого склала 27,6 тисячі гривень і є однією з найвищих у лісовій галузі держави.
Що потрібно зробити, аби добитися ще кращих результатів у 2022 році? Саме цьому була приділена головна увага на колегії Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, яка відбулася сьогодні, 25 січня.
Порядок денний:
1. Про основні напрямки роботи підприємств Хмельницького ОУЛМГ у 2022 році для забезпечення успішного виконання поставлених Держлісагентством завдань і ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності начальника управління на 2022 рік.
2. Про стан виконання п.1.8. наказу управління від 30.11.2021 №90 «Про підсумки господарсько-фінансової діяльності за 9 місяців 2021 року».
3. Про результати виконання у ІІ півріччі 2021 року заходів відомчого контролю за додержанням вимог законодавства України з питань охорони праці на підприємствах, діяльність яких координується обласним управлінням.
4. Аналіз виконання сортиментної структури рубок головного користування за 2021 рік.
У своєму виступі перший заступник начальника управління Павло Золотий зосередив увагу на забезпеченні виконання Указу Президента України №228\2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів», екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України», створення умов для досягнення оптимальних показників рівня лісистості, а саме: розширеного відтворення лісів. Виступаючий також порушив питання охорони і захисту лісів.
Заступник начальника управління Юрій Безноско, проаналізувавши промислову діяльність підприємств за минулий рік, наголосив на необхідності підвищити ефективність використання лісосировинних ресурсів. В цьому році планується збільшити вихід лісоматеріалів круглих не менше ніж на 3 відсотки та дров’яної деревини промислового використання не менше ніж на 5 відсотків у порівнянні з минулим роком.
Щоб забезпечити ріст основних показників фінансово-господарської діяльності, потрібно вишукувати нові резерви, наголосив заступник начальника управління Олександр Семенець. Необхідно забезпечити рентабельність діяльності підприємств на рівні не нижче 3 відсотків по області. Слід спрямувати не менше 70 відсотків капітальних інвестицій на закупівлю машин і обладнання для лісогосподарських робіт і протипожежних заходів.
Заступник начальника відділу Віталій Красов зупинився на розвитку мисливського господарства.
Члени колегії обговорили можливість підприємств побудувати вольєри для тварин. На Хмельниччині наразі є один вольєр в Шепетівці. Начальник облуправління Петро Пешко наголосив: «Враховуючи це, мисливство потрібно поєднати з рекреаційною діяльністю. Якість вольєрів повинна відповідати європейському зразку».
Про результати виконання в другому півріччі 2021 року заходів відомчого контролю за додержанням вимог законодавства з питань охорони праці на підприємствах доповіли головний спеціаліст з охорони праці обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дунець і директор ДП «Хмельницьке ЛМГ» Ігор Бурковський та директор ДП «Ізявлавське ЛГ» Сергій Кутасєвіч.
Головний спеціаліст управління Андрій Корінець проаналізував виконання сортиментної структури рубок головного користування в минулому році.
На колегії розглянуто низку інших питань діяльності підприємств.
Підбиваючи підсумки колегії, начальник управління Петро Пешко подякував трудовим колективам за успішну працю в 2021 році та побажав ще більших успіхів у поточному році.
Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.