Вирощені в держлісгоспі ялинки кращі і дешевші

Наближення новорічно-різдвяної пори мимоволі спонукає подбати про відповідну святкову атрибутику. І, звісно ж, головною її героїнею в кожній оселі є ялинка.

Однак у наш час дедалі актуальнішими у «ялинковій» темі стають її природоохоронні та екологічні аспекти. Й лісівників неабияк турбує те, що не перевелися люди, які самовільно вирубують хвойні дерева, завдаючи шкоди природі. Лісівники ж радять придбати ялинки, спеціально для того вирощені у лісовому підприємстві.

— Ми кожного року закладаємо плантації новорічних ялинок на спеціальних ділянках. Їхнього обсягу достатньо для задоволення потреб споживачів у хвойних деревах. От і 2020-го працівники лісництв підприємства додатково створили 10,3 га плантацій новорічних ялин та сосон. Тож плануємо продати близько 3000 штук новорічних красунь, — каже головний лісничий ДП «Шепетівський лісгосп» Олександр Заблоцький. — Кожен охочий зможе придбати їх у наших торговельних точках для радості близьких та створення теплої святкової атмосфери.Цього року місцями продажу ялинок у Шепетівці є територія навпроти тваринного ринку (на вулиці митрополита Шептицького), а також контори лісництв та магазин «Лісовичок» у Кам’янківському лісництві. Щодо цін, то вони будуть від 54 гривень і вище, залежно від висоти новорічного дерева. І придбавши його у лісгоспі, ви будете упевнені, що у вашій оселі стоятиме законно вирощене новорічне деревце…

За словами Олександра Васильовича, для встановлення легальності походження ялинок діє спеціальна система. Для того новорічні деревця, виділені під реалізацію, марковані самоклейкими етикетками (або пластиковими бирками-стяжками) з номерами та штрих-кодами, які після встановлення не можна зняти непошкодженими і використати повторно.

Дані ж про них внесені до системи електронного обліку деревини. Відтак за маркуванням можна отримати інформацію про походження вибраної ялинки. Для цього можна використати додаток для мобільних телефонів — yalynka.info чи сайт Державногo агентства лісових ресурсів України — https://www.ukrforest.com/check

Якщо ж ви не знайшли номер ялинки на жодному з ресурсів, то це у більшості випадків означає, що вона заготовлена незаконним шляхом.

— На жаль, мало хто задумується, наскільки тривалим є шлях новорічної ялинки до святкової оселі. Лісівники вирощують їх близько десяти років, поки вони наберуть товарного вигляду. А це і щоденний догляд, і матеріальні затрати, і клопіт, — зазначає Олександр Заблоцький.

Тож у лісгоспі, як і у Держлісагентстві, й у Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства діє наказ «Про посилення охорони хвойних насаджень у різвяно-новорічний період 2021 року».

Відтак мобільні групи з працівників державної лісової охорони, національної поліції, екологічної інспекції, громадські активісти патрулюють лісові угіддя за спеціально розробленими маршрутами. А ще за порушниками будуть стежити камери відеоспостереження на вежах лісництв.

Не зайве буде нагадати й про відповідальність. Так, штраф за незаконну заготівлю новорічної ялинки сягає 510 гривень. А збиток за заготівлю новорічної ялинки доведеться відшкодувати у розмірі від 518,9 гривень.

Пресслужба ДП «Шепетівський лісгосп».

123289-1-large-06

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*