Власна переробка деревини – це додаткові заробітки

В Україні тимчасово (на десять років) введено мораторій на експорт необроблених лісоматеріалів.  Це пов’язано з тим, що в Україні вкрай потрібно розвивати власну деревообробну галузь, що дасть змогу більш ефективно використовувати  лісові ресурси.

Цим питанням активно займається ДП «Летичівський лісгосп». На  його території  успішно функціонує  Летичівська дільниця переробки деревини. Вона дає змогу підприємству більш ефективно використовувати деревину, на яку існує низький  попит у покупців. Переробляють її в пиломатеріал, на котрий є споживач. Отож  підприємство має змогу заробити додаткові кошти та розширити ринок збуту.

Летичівці випускають  пиломатеріали обрізні і необрізні, брус, заготовки пилені для паркету, а також  дрова колоті. Споживачами є підприємства  й населення. Крім того, переробка деревини – це ще й додаткові, добре оплачувані робочі місця для місцевих жителів. Це й стимулювання соціальної сторони ведення лісового господарства на підприємстві.

Разом з тим, на підприємстві розуміють, що рентабельність переробки деревини не в останню чергу залежить від впровадження нових технологій та нового високоточного та високоякісного обладнання, адже саме новації та передовий досвід допомагають зменшити частку важкої фізичної праці у виробничому процесі, значно підвищити якість виробленої продукції, вимоги до якої щораз зростають, підвищити економію енергоресурсів, що затрачаються при виробництві та ін. Виходячи з цих міркувань, підприємство звертає велику увагу на стан і якість деревообробного обладнання, впровадження нових технологій, що дає змогу випускати високоякісну продукцію на вітчизняний ринок.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

3 12

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*