ВІДБУЛАСЯ КОЛЕГІЯ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОУЛМГ

Під головуванням т.в.о. начальника управління Павла Золотого відбулася колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства  з наступним порядком денним:

Про перспективи будівництва лісових доріг у 2017 році та результати їх

  1. інвентаризації.

Заступник начальника управління Колесник В. Г.

  1. Про стан протипожежної безпеки в лісових масивах підприємств, які підпорядковані управлінню.

Начальник відділу лісового та мисливського господарства Самсонов В. В.

  1. Різне.

Заступник начальника управління Володимир Колесник зазначив у своїй доповіді, що будівництво нових лісових автомобільних доріг та ремонт і утримання в належному стані вже існуючої мережі є одним із чинників сталого розвитку лісового господарства.

Лісгоспи облуправління узгодили проходження трас нових доріг для будівництва в 2017 році, провели вишукувальні і майже в повному обсязі проектні роботи. Планом передбачено  побудувати доріг II типу з твердим покриттям 3,37 км і  нових автомобільних доріг III типу (земляне полотно)  – 6,2 км. Всього – сім трас.

Також ведеться ремонт лісових автомобільних доріг. Передбачено оновити 4,1 км доріг II типу з твердим покриттям та 10,7 км доріг III типу. Всього – десять трас.

Станом на 30 червня побудовано 0,75 км земляного полотна в Хмельницькому ЛМГ. Облаштування дорожнього одягу проводиться на земляне полотно 2016 року, якого є 1,5 км., та цьогоріч новозбудоване.  План облаштування земляногополотна 3,37 км. Поки роботи здійснено на  0,75 км у Хмельницькому ЛМГ та Ізяславському ЛГ.

Загальна сума коштів, витрачених на будівництво доріг, складає 280 тис.грн..

При плані ремонту земляного полотна 10,7 км  вже відремонтовано 2,5 км. Найбільше зробили Шепетівський та Старокостянтинівський лісгоспи.

На ремонти доріг витрачено 130 тис. грн.

Виступаючи з другого питання порядку денного, начальник відділу лісового та мисливського господарства  Віктор Самсонов зазначив, що   на сьогодні в лісах підприємств зафіксовано 2 випадки загорянь на площі 0,5 га в Ізяславському та Шепетівському лісгоспах. Торік на цей період  було 4 випадки загорянь на площі 0,9 га.

Зараз потрібно зосередитись  і передбачити низку заходів. Так, слід взяти під особливий контроль місця, де відбувається масовий збір ягід і грибів. Тут постійно мають перебувати рейдові бригади, майстри лісу, лісники. Необхідно обстежити лісові масиви, поряд з якими  збиратимуть  зернові, оборати   ці   масиви; попередити керівників господарств і орендарів, щоб   не  спалювали стерню й дотримуватися правил безпеки.

З початку року перекрито понад 430 позапланових доріг. Однак зараз потрібно ще раз переглянути під’їзди в лісові масиви, реально визначитись із доцільністю або навпаки їх недоцільністю.

Слід посилити роз»яснювальну роботу з охорони лісів від пожеж серед населення, у засобах масової інформації.

Виступаючий зупинився ще на кількох аспектах діяльності підприємств і, зокрема, зазначив, що з початку року облаштовано 735 км мінералізованих смуг і зроблено догляд за раніше створеними  на відрізку 2357 км. І надалі потрібно продовжувати це, звернути особливу увагу на якість виконання робіт та прив’язку до конкретних умов, а також до утримання місць забору води, щоб вони були доступні.

Відрадно, що продовжуємо нарощувати матеріально-технічну базу сил і засобів пожежогасіння і їх виявлення. Про це свідчать капіталовкладення: 2015 рік – 7 млн. грн., 2016 – 3,7 млн. грн.

       На колегії розглянуто низку інших питань діяльності підприємств. Так, перший заступник начальника управління Володимир Хоптинець зупинився на стані захисту лісу від шкідників та хвороб. Вкрай турбує ситуація, що склалася в північних лісгоспах зони Малого Полісся, де головною лісовою породою є сосна звичайна. Площа виявлених осередків всихання насаджень, пошкоджених вершинним  короїдом, складає 2,4 тисячі гектарів, хоча на 1 січня 2017 років було лише 650 гектарів. Збільшення площі всихання в більше, ніж 3,5 рази за п’ять місяців свідчить про те, що  виникає велика загроза, яка може призвести до виникнення надзвичайної ситуації.

Виступаючий наголосив на необхідності здійснення моніторингу лісів, оперативного проведення обстежень та оформлення документів  для проведення вибіркових і суцільних санітарних рубок.

Слід поставити питання перед керівництвом Держлісагентства про негайне внесення змін у Санітарні правила в лісах України, які сьогодні унеможливлюють оперативно здійснювати санітарні оздоровчі заходи. Промовець наголосив на особливій відповідальності керівників підвідомчих підприємств за збереження і використання лісосировинних ресурсів.

На колегії велика увага була приділена безпеці праці,  електронному обліку деревини, виконавській дисципліні.

Підбиваючи підсумки, т.в.о. начальника управління Павло Золотий наголосив, що питанню збереження лісів від шкідників і хвороб та лісопорушень, пожеж треба приділяти неослабну увагу. Необхідно більше дбати про догляд за лісовими насадженнями, про  виховання кадрів.

    Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_1384 IMG_1391 IMG_1394 IMG_1395 IMG_1403

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*