ВІД ЖОЛУДЯ ДО МОГУТНЬОГО ДУБА

Коли пересічний громадянин заходить в ліс,  спершу що він бачить – це дерева, кущі гриби, ягоди і те, що його оточує. Коли ж  приходить фахівець – він  господарським оком оцінює, що потребує насадження для того, аби якнайкраще  відповідало своєму призначенню.

Працівники ДП «Кам’янець-Подільський лісгосп», де більше половини території лісів перебуває в межах Національного природного парку “Подільські Товтри”, господарюють  по особливому, з обмеженим лісокористуванням оберігають,  формують та відтворюють природні багатства.

Відтворення лісів проводиться на місцях зрубів,  які в основному зосередженні в  експлуатаційних лісах Дунаєвецького району. В останні роки розрахункова лісосіка складає до 45 гектарів. У першу чергу відтворюються непродуктивні похідні грабові деревостани, що замінюються   цінними породами.

Багаті природно-кліматичні умови   сприяють формуванню й росту високопродуктиавних насаджень дуба звичайного, якому на підприємстві відводять чільне місце.   І як би не звучало дивно: вирощування нового лісу – це своєрідний конвеєр. Адже усе починається з маленького жолудя.  Сьогодні на попередньо обстежених лісонасінних ділянках та насадженнх, призначених для заготівлі насіння,вже приступили  до заготівлі урожаю. Для забеспечення  потреб підприємства для відновлення лісів буде заготовлено близько трьох тонн жолудів, горіхів, горішків та крилаток, які збирають саме восени. А в   розсадниках підприємства   уже рясніють  молоді  сіянці. Їх тут більше двохсот  тисяч, які восени та навесні будуть висадженні на підготовлених лісовідновних ділянках. Щоб вони досягли стандартних параметрів,  протягом двох років за ними  доглядають: до 10 разів рихлять грунт, зрошують, обробляють від хвороб та шкідників. І не тільки від того, який стан сіянця,які  кращі генетичні ознаки в нього,  залежить майбутнє  лісу, а й відповідності та  дотримання агротехніки створення і вирощування лісових культур.

Щоб мати гарну приживленність та  енергію росту, на лісокультурних ділянках проводиться  підготовка грунту спеціальними лісовими плугами та знаряддями, догляд за молодими посадками рихленням грунту вручну чи за допомогою механічних агрегатів, освітлення рядів шляхом видалення трав’янистої та небажаної деревної рослинності, догляд у міжряддях за самосівом основних порід супутників дуба.

На сьогодні в  лісгоспі вирощується  320 гектарів незімкнутих лісових культур 1-6 річного віку,  щорічно за ними проводяться догляди. Аби  створилося  лісове середовище, де молоді дубки досягнуть висоти двох метрів, зімкнуться кронами в ряду, при оптимальній для конкретної ділянки густоти, мати гарний підгін з липи, клена та інших порід, лісівники  щонайменше протягом 5-6 років проведуть до 20 різновидів доглядів.

Зарахування молодих посадок в категорію якісних та цінних  молодняків –  основний показник праці лісівника. Тому зараз, восени,у лісівників своєрідний екзамен: оцінити якість і стан молодих посадок,намітити заходи для  формування основи майбутнього лісу.

 

Цьогоріч в лісгоспі долучаються до екологічної осінньої  акції з  озеленення України, яка пройде 17 жовтня. В лісництвах проведуть осінню посадку лісу сіянцями дуба звичайного з залученням громадських організацій,  волонтерів, яким нададуть садивний матеріал.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

 2 3 4 5 6 7 8 1

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*