Своєчасне відведення рубок головного користування, формування і оздоровлення лісів – одна з найважливіших функцій у діяльності лісогосподарських підприємств. Саме від якості робіт з відведення лісосік залежить збільшення обсягу реалізації цінних сортиментів лісопродукції, що в кінцевому результаті сприяє загальному поліпшенню економічного стану підприємства.

Відведення лісосік – це цілий процес:
- Спершу лісівники визначають обсяг робіт і площі, що підлягають першочерговому включенню до лісосічного фонду.
- Складають план відводу лісосік по господарських секціях, оглядають ділянки на предмет доцільності проведення запланованого заходу, прорубують візири та встановлюють лісогосподарські стовпи.
- Після цього лісівники вимірюють межові лінії, румби (кути) між ними та проводять прив’язку до квартальних стовпів або інших постійних орієнтирів, які позначені у матеріалах лісовпорядкування.
- Уздовж візирів дерева, що прилягають до лісосіки з протилежного боку, затесують без пошкоджень камбію та клеймують на висоті 1,3 м від кореневої шийки.
- Зйомка меж і прив’язка лісосік виконуються за допомогою спеціальних інструментів та приладів.
Відведення лісосік здійснюється в межах таксаційного виділу. У куті лісосіки, від якого йде прив’язка, встановлюють лісогосподарський знак. А вже після відмежування ділянок, призначених для рубки, лісівники здійснюють таксацію лісосік.
Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.
