Гаряча пора в працівників Старокостянтинівського лісгоспу

Кожна пора року має свою специфіку в циклі лісокультурних робіт. Наразі – активна пора проведення доглядів за молодими культурами. Від цього залежить приживлюваність і ріст майбутніх лісів. Крім цього знищення бур’янів та порослі малоцінних порід суттєво знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах.

Головною метою доглядів за лісовими культурами є створення умов для росту основних лісоутворюючих порід, покращення водного й температурного режиму, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід, для яких цього року в зв’язку з великою кількістю опадів, високою температурою склалися сприятливі умови для росту та розвитку. Вступаючи в конкуренцію з цінними лісоутворюючими породами, вони швидко виснажують грунтові умови, тим самим пригнічуючи ріст лісових культур, забираючи вологу, світло та поживні речовини. Забур’яненість є причиною поганого стану та загибелі лісових культур. Тому проведення саме своєчасних доглядів впливає на приживлюваність і ріст сіянців.

Догляди включають в себе комплекс з агротехнічних і лісівничих заходів, що спрямовані на поліпшення умов приживлюваності й росту лісових культур. Поряд з уже звичними ручними прополками та обкошуваннями в останні роки акцент робиться на механізацію праці, зокрема на використання кущорізів і тракторів в агрегаті з сучасними культиваторами та мульчерами.

Використання таких агрегатів вимагає більш ретельного очищення ділянок від порубкових залишків і пониження пеньків. Та додаткові затрати на підготовку ділянки сповна компенсуються високою продуктивністю, адже за зміну такий агрегат, залежно від умов праці, здатен виконати від до двох гектарів доглядів.

Цього року в Старокостянтинівському лісгоспі створили нові ліси на площі понад 70 гектарів, а провели доглядів на площі, що становить майже 300 гектарів.

Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп”.

DSC07741 DSC07742

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*