Громадська рада розглянула актуальні питання

   Відбулося засідання громадської ради при Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства. У  роботі ради взяв участь начальник Хмельницького ОУЛМГ П.С. Пешко. До порядку денного увійшли актуальні питання сьогодення в природоохоронній сфері.

   З інформацією про стан заліснення ділянок після суцільно-санітарних рубок та рубок головного користування на підприємствах ХОУЛМГ виступив перший заступник начальника облуправління П.С. Золотий. Він зазначив, що план з лісовідновлення в 2018 році виконано на 115 відсотків. Це свідчить про своєчасність заліснення ділянок, що вийшли з-під рубок.

   На 2019 рік заплановано відновити 547 га зрубів шляхом створення лісових культур та 132 га шляхом природного поновлення.  Усі лісові культури створюються за проектами, що складаються на підприємствах відповідно до типів лісорослинних умов, категорій лісокультурних площ та у відповідності до нормативних вимог. Станом на 3 травня заліснено площу 645 га, що складає 107 відсотків плану року.

   Щодо заліснення земель, непридатних для сільськогосподарського виробництва, то виникла дискусія стосовно виділення таких площ органами Держгеокадастру. Запропоновано звернутися у відповідні інстанції за наданням інформації про їх наявність і можливість подальшого використання для розширеного лісорозведення.

  На засіданні також розглянуто питання ведення мисливського господарства області, проблеми та шляхи їх вирішення. Ведуть мисливське господарство на Хмельниччині 34 користувачі на площі 1,5 мільйона га.  Дев‘ять державних підприємств лісового господарства займаються мисливством на території 116 тисяч га, тобто на семи відсотках від загальної площі мисливських угідь краю. Всі користувачі мисливських угідь виконують заходи з охорони та відтворення фауни. Для цього створена єгерська охорона в складі майже двохсот чоловік. На території мисливських угідь ведеться боротьба з браконьєрством. За минулий рік виявлено 161 випадок порушень правил полювання. На порушників накладено майже 35 тис. грн. штрафів. Разом з тим, діюче законодавство не повною мірою дає можливість ефективно здійснювати боротьбу з браконьєрством та зловживаннями в збереженні мисливської фауни. Закони «Про тваринний світ» та «Про мисливське господарство» потребують удосконалення відповідно до сучасних умов.

  За пропозиціями членів громадської ради запропоновано спеціальній службі облуправління систематизувати проблемні питання цього напрямку і добиватися їх вирішення.

    Жваву дискусію викликало питання проведення санітарно-оздоровчих заходів на підприємствах Хмельницького ОУЛМГ.

  Обговорення проекту Положення про громадську раду при Хмельницькому ОУЛМГ вирішено більш детально розглянути на наступному засіданні після глобального його вивчення.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

DSC00030

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*