День депутата

Для ознайомлення з роботою галузі на державне підприємство «Хмельницьке лісомисливське господарство»  запросили очільників району та депутатів районної ради, голів сільських громад. Зустріч відбулася з участю першого заступника начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимира Хоптинця.

Директор Хмельницького ЛМГ Ігор Бурковський розповів присутнім про діяльність підприємства, яке є одним із бюджетоутворюючих у районі. Гості з цікавістю оглянули каскад лісових культур різних років створення в урочищі Масівці. Ця подорож здійснилась завдяки новозбудованій в даному урочищі лісовій дорозі протяжністю 2,285 км.

Керівники й депутати побували в кварталі, де є уражені хворобою насадження ясена звичайного. Всихання ясена відбувається через ураження породи збудником Chalarafraxinea. Хвороба поширюється на переважній більшості ясеневих насаджень підприємства незалежно від віку. В першу чергу вражає стиглі та пристигаючі насадження. Загалом на сьогодні уражено близько 400 га різної інтенсивності.

Гості також відвідали Пархомівське лісництво, яке очолює лісничий Людмила Шевчук. Оглянули контору лісництва, а на прилеглій території -рекреаційну зону відпочинку з футбольним та волейбольним  майданчиками. Поряд проводиться закладка дендропарку.

У  межах лісових масивів збудовано лісову дорогу, що дозволила лісівникам скоротити відстань вивезення лісопродукції з лісосік на нижній склад майже на 30 км. Завдяки дорозі економляться паливно-мастильні матеріали і зменшилося навантаження на габаритну лісовозну техніку, що суттєво скоротило витрати підприємства на транспортування деревини. Втім, будівництво нової дороги стало важливою подією не лише для лісівників, а й місцевих жителів. Відкриття нового шляху має ще й важливе соціальне значення, оскільки дозволяє суттєво скоротити відстань не тільки між населеними пунктами с. Ярославка та с. Пархомівці, а й між двома районами Летичівським та Хмельницьким.

Учасники Дня депутата змогли порівняти  каскади лісових культур різних років: посадки, створені в держлісфонді та на землях непридатних для  ведення сільського господарства.

Подорож  лісовими масивами та детальне ознайомлення присутніх з лісовою галуззю  від  посіву насіння та висадки малесеньких саджанців до  повністю стиглих насаджень виявилася пізнавальною і корисною.  Вона докорінно змінила погляди  присутніх на ліс, на його заготівлю.

На підбитті підсумків заходу розглядались  проблемні питання розвитку лісової галузі Хмельницького  району. Особливо наголошувалась увага на взаємодії органів місцевого самоврядування з лісівниками та на залученні учнівської молоді до трудового  й естетичного виховання.

День депутата був корисним і колективу підприємства,  і депутатам.

Прес-служба Хмельницького ЛМГ.

4 1 2 3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*