До професійного свята підійшли з добрими здобутками

Ізяславський лісгосп – це комплексне багатопрофільне лісогосподарське господарство, яке займається лісовідновленням, доглядом за лісовими насадженнями, охороною та захистом лісів, лісозаготівлею й переробкою деревини, вирощуванням декоративного посадкового матеріалу.
Пріоритетом його діяльності є розширене відтворення лісів, створення насаджень з цінних деревних та чагарникових порід. Так, навесні цього року було створено 142 га лісових культур, з них 98 га – шляхом посадки одно- та дворічних саджанців основних лісоутворюючих порід, вирощених в тимчасових лісових розсадниках, а 44 га створено шляхом посіву насіння. Останній спосіб – досить ефективний та економічно вигідний, адже при значно менших затратах можна виростити екологічно стійкіші деревні насадження. Основними лісоутворюючими породами регіону є сосна звичайна та дуб звичайний. Отож садимо переважно їх. Крім того заліснено 46 га такими цінними породами, як модрина. Природним шляхом відновлено 15 га лісових насаджень.
Не так вже й просто виростити ліс, як це здається на перший погляд. Посадка – це, напевно, один з найлегших етапів. Далі – найскладніше — створити оптимальні умови для зростання. Найголовніше, не дати бур’янам, порослі, рослинам-піонерам, які швидко заселяють зруби й відкриті місцевості, пригнітити ріст і розвиток головних лісоутворюючих порід. Для цього щороку проводимо догляди, що включають прополювання культур, обкошування їх як вручну, так і механізованими знаряддями, аж поки саджанці не досягнуть оптимальних розмірів і їх не переведуть у вкриті лісом площі. Протягом цьогорічного весняно-літнього лісокультурного сезону проведено догляди за новоствореними насадженнями на площі 750 га, з них 278 га шляхом прополювання. Механізованим способом проведено догляд за лісовими культурами на площі 472 га.
Для потреб лісовідновлення на декоративному розсаднику підприємства минулого року створили дільницю з вирощуванню садивного матеріалу деревних та чагарникових лісових порід, яка облаштована системою зрошення для підтримання оптимальної вологості субстрату. Навесні поточного року в коробах створено посіви сосни звичайної на площі 128 м2, сосни чорної –  32 м2 , модрини європейської –  70 м2, ялини європейської – 46 м2. Крім того на площі 96 м2 зростають дворічні посіви ялини європейської. Загалом засіяно короба площею 372 м2 . Посіви в коробах створені суцільним методом. Загалом підприємство очікує отримати восени понад 500 тисяч стандартних сіянців основних порід. Ця технологія вирощування сінців дає змогу отримати високоякісний посадковий матеріал, який буде використовуватись для відновлення лісових насаджень підприємства.
Також лісівники приділяють велику увагу заготівлі високоякісного насіння, з якого згодом вирощують посадковий матеріал. З початку року заготовлено лісового насіння 51 кг, в тому числі 45 кг – сосни звичайної, 1 кг ялини європейської, та 5 кг інших порід.
Поточного року дільниця з переробки шишок хвойних порід переробила 3,3 тонни шишок сосни. Отримано майже 44  кг насіння сосни звичайної. Воно пройшло перевірку якості в відокремленому підрозділі “Вінницька лісонасіннєва лабораторія”, де встановлено високий клас якості насіння.
Досить важливими у виробничій діяльності лісгоспу є охорона та захист лісів від самовільних рубок, хвороб та шкідників, а головне — від лісових пожеж. В Кунівському й Плужненському, Михельському лісництвах встановлено системи відеоспостереження, оновлено пожежно-технічну базу. Підприємство має 4 пожежні автомобілі високої прохідності, 2 одиниці пожежної техніки, яка пристосована для забору води з водойм, підвозу на місце пожежі, передачі до пожежного автомобіля та самостійного гасіння пожежі. Облаштовано місця для забору води пожежними автомобілями.
З метою недопущення пожеж в лісових масивах з початку року облаштовано 84 км мінералізованих смуг, проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 132 км. Постійно ведеться роз’яснювальна робота серед населення на пожежну тематику в районних та обласних засобах масової інформації.
Державна лісова охорона підприємства організовує захист лісу, веде нагляд за появою шкідників та хвороб для своєчасного виявлення і недопущення їх розвитку. З початку року проведено лісопатологічні обстеження на площі 2500 га.
Щоб зберегти насадження у належному санітарному стані та не допустити розвиток і розповсюдження шкідників і хвороб лісу, з початку року проведено рубки формування і оздоровлення на площі 600,1 га, з них на площі 340,4 га – це санітарні рубки, а на 259,7 га – рубки догляду. Заготовлено 22625 кубометрів ліквідної деревини. Рубки головного користування проведено на площі 93 га, де заготовлено 30058 кубометрів деревини.
Основну частину необробленої деревини реалізовано для потреб внутрішнього ринку – 44524 кубометри на суму 56,034 млн. грн.
З початку року в цеху переробки деревини перероблено 8318 кубометрів деревини. Реалізація продуктів переробки деревини становить 11,9 млн. грн., з них 8,2 млн. отримано від реалізації на зовнішній ринок.
До державного та місцевого бюджетів підприємство за 8 місяців сплатило 23,273 млн. грн, а Єдиного соціального внеску – 6,679 млн. грн.
У цей непростий для нашої держави час, коли фактично на Сході України ведеться війна, колектив підприємства не стоїть осторонь, а бере активну участь у наданні допомоги нашим військовим. Підприємство також не стоїть осторонь тих проблем, які існують в районі і місті.
«Ізяславське лісове господарство» є чисельно найбільшим серед державних лісогосподарських підприємств області. Головне надбання підприємства — це його колектив. Краща робота завжди відзначається вищою заробітною платою за рахунок преміювання та доплат, тобто всі працівники зацікавлені в кінцевому високому результаті.

Шановні працівники лісової галузі! В переддень нашого професійного свята прийміть щирі вітання. Нехай доля нагороджує вас усіма благами за самовіддану працю зі створення високопродуктивних лісових насаджень, а стійкість в подоланні труднощів обернеться вагомими професійними здобутками, повагою та вдячністю людей!

Петро КУРЕЛЬЧУК,
директор ДП «Ізяславський лісгосп».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*