Життя — у плеканні дібров

OLYMPUS DIGITAL CAMERAОсінь для працівників лісового господарства – це та пора, коли підбиваються  підсумки зробленого навесні та влітку, коли можна побачити плоди своєї праці і дати оцінку зробленому. Вочевидь, саме тому професійне свято лісівників відзначається третьої неділі благодатного вересня. А до свята добрі господарі завжди ретельно готуються, щоб було чому порадіти, про що розповісти і що згадати.

Колектив ДП «Шепетівський лісгосп» за 8 місяців 2016 року забезпечив виконання покладених державою завдань з лісовідтворення, охорони і захисту лісу, заготівлі деревини і випуску продукції з неї. Так, навесні поточного року висаджено 144 гектари лісових культур. Доповнення культур здійснено у держлісфонді на площі  69 га, проведено доглядів за лісовими культурами на площі 350 га. Заготовлено 80 кг насіння сосни  та 26 кг насіння ялини.

Виконано встановлені завдання з рубок формування та оздоровлення лісів на 129 відсотків, під час яких заготовлено 32 тис. кубометрів ліквідної деревини. План з рубок догляду перевиконаний на 27 га.Лісгосп  від усіх видів рубок заготовив 61,8 тис. кубометрів ліквідної деревини, в тому числі від рубок головного користування – 29,8 тис. кубометрів  деревини.

За 8 місяців  перероблено 1,7 тис. кубометрів деревини і випущено продукції переробки  майже на 1,6 млн. грн.

Загалом робота велася, як і завжди, з лісовідновлення на площах лісосічного фонду, вирощування сіянців у лісорозсадниках.  Проводилися рубки догляду за лісом для забезпечення відповідного породного складу лісових культур, підвищення їхньої продуктивності. Здійснювались оздоровчі рубки дерев, уражених хворобами і шкідниками. І, звичайно ж, особлива увага приділялася захисту лісових насаджень від пожеж та браконьєрів.

Для відновлення лісових насаджень ось уже чимало років поспіль у рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» залучаються школярі, представники громадських організацій, працівники державних установ та підприємств різних форм власності, журналісти. Не обходиться цей захід і без участі наших шкільних лісництв.І це не може не радувати, адже дедалі більше людей усвідомлюють важливість лісу та праці лісівників.

Щоб допомогти відвідувачам лісу у «культурному спілкуванні» з природою, створюються зони відпочинку, де є місця для дозвілля і дорослим, і дітям – на спеціально створених дитячих майданчиках, зокрема, у Кам’янківському, Романівському, Мальованському та Полонському лісництвах.

Одним з важливих завдань для підприємства є підготовка майбутніх кадрів. Це питання вирішується шляхом створення шкільних лісництв, у яких юним прищеплюються основи лісівничої справи, насінництва, таксації, крім того тут  вчать любити ліс.

Нині на базі підприємства функціонують 8 шкільних лісництв. І ми пишаємося, що представники Пліщинського шкільного лісництва завоювали у позаминулому році гран-прі на VІІІ, а торік — перше місце на ІХ всеукраїнських зльотах учнівських лісництв. Як і тим, що цьому лісництву присвоєно почесне звання «Зразкове учнівське лісництво».

Одним із головних завдань у 2016 році ми вважали і вважаємо на майбутнє  задоволення виробничих потреб вітчизняного виробника. За 8 місяців поточного року реалізація продукції на внутрішньому ринку зросла у 1,8 раза порівняно з відповідним періодом 2015 року. Плідна співпраця поєднує нас з ТОВ «Кроно Україна», ТОВ «Шпон Шепетівка», Ізяславськими виправними колоніями № 58 та № 31, ТДВ «Перечинський ЛХК», ТОВ «Барлінек», «Нумінатор», «Галицька гартівня», «Укрліссервіс», «Парксервіс»  та іншими підприємствами.

У лісгоспі трудяться згуртовані колективи, завдяки яким виробничий процес не знає зупину і характеризується високими якісними показниками. Хочеться відмітити найкращих, а це: майстер лісу Понінківського л-ва Гедзюк О.М., токар гаража Поліщук О.В., бухгалтер Кирильчук Г.С., майстер лісу Шепетівського лісництва Вичавка Г.В., майстер лісокомплексу Берегельський Л.М., водії гаража Федорчук В.І. та Духнєвіч В.Й., лісничий Полонського л-ва Будник О.В. та інші.

Спільно з профспілковою організацією підприємства адміністрація лісгоспу здійснює значну роботу з оздоровлення працівників та членів їхніх сімей. Цього року за кошти підприємства та профспілки  у санаторіях було оздоровлено трьох осіб, а у таборах відпочинку — 30 дітей лісівників.

Від усієї душі  щиро вітаю працівників ДП «Шепетівський лісгосп» та колег з інших лісгоспів області з професійним святом. Нехай ваша доля буде рясною на радісні події, а результат вашої клопіткої праці – могутні ліси – ще довгі десятиліття милуватимуть око наших нащадків! Спасибі вам, дорогі колеги, за сумління, відданість спільній справі та за любов до його величності – лісу!Добробуту вам, шановні колеги, миру та процвітання!

 Директор ДП «Шепетівський лісгосп» В.М. Сасюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*