Забезпечили підгодівлю звірини взимку

За Ізяславським лісгоспом закріплено 17200 га мисливських угідь. Це зобов’язало  колектив мисливської служби проводити й організовувати не тільки полювання, а й весь комплекс робіт зі збереження та примноження тваринного світу. Аби прискорити виконання програми ведення мисливського господарства, на підприємстві на площі 10 га облаштовано вольєр з відтворення поголів’я диких свиней. Зараз тут  48 дорослих особин без урахування молодняка поточного року. З вольєра в мисливські угіддя було випущено 59   кабанів.

Активне застосування найефективніших біотехнічних заходів та охорона мисливських угідь є основою підвищення чисельності дичини. З приходом зими  основний біотехнічний захід – підгодівля тварин. Її застосовують в мисливських господарствах для того,  щоб в екстремальних умовах  (глибокий сніговий покрив,  різка зміна температур, ожеледиця) рятувати звірів  від голоду. Початок сезону підгодівлі залежить від кліматичних умов району. Умовно сезон підгодівлі ділиться на три періоди – з 1  по 30 листопада, коли викладається 25 відсотків добової норми кормів; другий період – з 1  по 30 грудня – викладається 50 процентів добової норми кормів; третій період – з 1 січня по 10 лютого – викладається повна добова норма  кормів.

Для підгодівлі тварин в зимовий період  працівники мисливської служби протягом 2018 року заготували 32 тонн зерновідходів, 6 тонн коренеплодів, а також достатньо припасли сіна, гіллячкових віників з верби, ліщини.  На придбання кормів, охорону, відтворення та біотехнічні заходи витрачено понад 380 тисяч гривень.

Викладається корм в місцях концентрації тварин, там де є загроза виснаження запасів природного корму. Для цього в лісових угіддях облаштовано в необхідній кількості біотехнічні споруди – годівниці, солонці, підгодівельні майданчики. Зміцнення кормової бази сприяє збільшенню чисельності дичини, покращує умови мешкання тварин, стримує їх від міграції, а також служить засобом концентрування тварин у певних місцях.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

DSC_0846 _MG_8737 DSC_0837

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*