Голубу ялину відносять до елітних порід. Дерево, як прикрасу, висаджують біля адмінбудівель, осель. Ялинка голуба – вічнозелене хвойне дерево. Її висота – 25-30 метрів. Коли дерево має все необхідне, вдосталь води і сонця, може сягнути й 40 метрів, з діаметром стовбура понад 1,5 метра. Ялина – стійка до забруднення повітря, низьких температур та засух. Однак приживається дуже погано. Вирощування деревця з насінини – надто складний,затратний і тривалий процес.
Зважаючи на те, що природній ареал голубої ялини аж ніяк не нашої місцевості, та й не України, лісівникам нелегко приборкати норовливість цього дерева. Але краса його того вартує.
Про ялину багато знає і розповідає головний лісничий Летичівського лісгоспу О.В.Штойко. Він дбає і про збір насіння. До речі, його й організував минулого тижня. Збирали насіння з ялин, що прикрашають вхід до адмінприміщення лісового господарства. Зрілі шишки від вітру не впадуть, отож їх на височині потрібно зірвати. Для цього взяли підйомний кран. Урожай збирали Юрій Кравчук – інженер лісових культур та Назарій Остапишен – помічник лісничого Козачанського лісництва. Припасли кілька мішків шишок.
Згодом їх висушать, а насіння висіють у посівне відділення Бохнянського розсадника. Вирощені саджанці реалізовуватимутьяк посадково-декоративний матеріал. А це – додаткові кошти для підприємства.
Прес-служба Летичівського лісгоспу.