Закликаємо громадян відмовитися від збирання та придбання рослин, занесених до Червоної книги України

Із настанням весни державна екологічна інспекція в Хмельницькій області посилила контроль за збереженням ранньоквітучих рослин із залученням працівників Національної поліції, лісової охорони, а також  громадськості. Запропоновано місцевим органам виконавчої влади прийняти відповідні рішення щодо охорони рослин, занесених до Червоної книги України та до інших природоохоронних списків. А також заборонити торгівлю ними на ринках та поза їх межами.

Слід зазначити, що оперативну роботу зосереджено в місцях збору, транспортування та збуту рослин, на шляхах перевезення.Здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин, громадяни порушують закони України: «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України». За це також передбачена відповідальність за статтями 88-1 та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу, а саме:

Стаття 88-1. Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах:

Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу – тягне за собою накладення штрафу від тридцяти (510 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста (300 грн.) до двохсот п’ятнадцяти (3655 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу.

Стаття 90. Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України:

Погіршення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) тварин і рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі, каліцтва (пошкодження),-тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн.) до тридцяти (510 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від тридцяти (510 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

І хоча штрафи чималі, кожного року навесні триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Це – підсніжники, білоцвіт, цикламен, шафран різних видів та інші. Отже, за один екземпляр незаконної добутої рослини, занесеної до Червоної книги України, передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад:

–         черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн.,

–         шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. у залежності від виду,

–         сон – трава – від 37 до 62 грн. у залежності від виду.

Шановні громадяни! Відмовтеся від збирання та придбання рослин, занесених до Червоної книги України. Не стимулюйте недобросовісних осіб, які протиправно реалізовують червонокнижні первоцвіти. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь.Давайте охороняти навколишнє природне середовище  разом!

Прес-служба Хмельницького лісомисливського господарства.

підсніжники

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*