Засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

Заступник голови Старокостянтинівської районної державної адміністрації Людмила Гнатюк провела засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. В її роботі взяв участь працівник державної лісової охорони Старокостянтинівського лісгоспу провідний мисливствознавець району О.М.Мовчан.

Слід наголосити, що надзвичайно напруженою й загрозливою залишається епізоотична ситуація з африканської чуми свиней в Україні. “Наші першочергові завдання – це виконання рішень державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій обласній державній адміністрації та контроль виконання рішень відповідної комісії при райдержадміністрації. Розроблено відповідні заходи, які необхідно вжити, щоб мінімізувати ризик проникнення вірусу на територію Старокостянтинівщини. Від цього залежить подальша доля свиногосподарств та економіки району, епізоотична безпека держави”, – зазначила Людмила Гнатюк.

Начальник управління Держпродспоживслужби в Старокостянтинівському районі Леонід Слободянюк вкотре наголосив на важливості “закритого” режиму роботи господарств, у яких утримуються свині. Відзначено, що необхідно обладнати господарства огорожею, санпропускниками, дезбар’єрами, дезкилимками, працівникам видати спецодяг, спецвзуття, організувати харчування відповідно до вимог карантину, прання одягу та не допускати утримання працівниками господасртв свиней у власних домогосподарствах.

Також п заслухано інформацію О.М. Мовчана   щодо обстежень мисливських угідь та відкриття сезону полювання на підконтрольній території.

Членами комісії розглянуто питання щодо паспортизації та щеплень проти сказу мисливських собак, необхідності проведення роз’яснювальної роботи з мисливцями щодо епізоотичної ситуації із захворювання свиней на африканську чуму, відстеження популяції лисів, зайців, дикого кабана, захворюваності диких тварин на сказ.

Наразі карантинних обмежень щодо сказу по мисливським угіддям району не введено. Під час перевірки на території мисливських угідь Старокостянтинівщини не виявлено фактів загибелі тварин та птиці, що свідчить про благополучність щодо епізоотичного стану.

Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп”.

IMG_5278 03-07-2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*