Засідання ради регіонального розвитку Ярмолинецького району

У засіданні взяли участь заступник голови Хмельницької обласної  державної адміністрації Світлана Павлишина заступник голови районної ради Борис Лис, заступник голови райдержадміністрації Володимир Байталюк, депутат Хмельницької обласної ради, директор ДП «Ярмолинецький лісгосп» Іван Кирилюк, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району, представники об’єднаних територіальних громад та сільських рад, керівники підприємств, які здійснюють  діяльність на території району,  представники громадськості.
Іван Кирилюк розповів про досягнення та завдання підприємства на найближчі роки,  загострив увагу на проблемних питаннях розвитку території, на якій розташовується підприємство.

   Подаємо тези його виступу.
Колектив Ярмолинецького лісгоспу – це  команда, загартована й випробувана у тяжкій праці, незламна в досягненні мети і вірна ідеалам Українського лісу. Нам не просто. Лісова галузь стала сьогодні предметом торгів, цькувань і політичного галасу. Певні олігархічні угрупування ставлять державне лісове господарство на край великих перемін, які можуть обернутися черговою бідою не тільки для галузі, але і для всього суспільства.
Сумнівні реформи фактично зводяться до одного  – кого поставити пиляти і продавати  ліс!  Для цього, так звані реформатори, їх «політичні клони» збираються зруйнувати існуючу виробничу структуру лісового господарства, а на місце ліквідованих  держлісгоспів запустити в наші ліси приватні компанії на умовах концесії, або, по-простому, – приватизації.
В умовах тотального переслідування, провокацій,  маніпуляцій, політичного вереску, економічної блокади, законодавчого мінування – ми працюємо, виживаємо й показуємо приклад командної роботи, єдності в досягненні результату.

Цифри говорять самі за себе.  Зараз у лісгоспі працює 190 чоловік. Моноліт. Команда. Знають що робити і знають куди ідуть. Маємо 50 відсотків  природо-заповідного фонду, тобто території, на якій обмежена господарська діяльність, але  при цьому показуємо добрі результати в роботі. Середня зарплата працівника лісгоспу за 2018 рік  склала 21тисячу 348 гривень. Це другий результат серед лісівників області і сьомий в галузі. Продуктивність праці – 566 тисяч гривень на одного працюючого. Це другий результат в області і 21-й в Держлісагентстві України.
Підприємство за підсумками роботи в 2018 році зайняло перше місце серед лісових колективів області.
За рахунок чого  вдається нормально господарювати?
1. Працюємо за принципом – а караван іде… Тобто, хто б там не верещав, хто б не кидав піною – ми здійснюємо свою роботу в межах нормативів ведення лісового господарства та в межах закону. Крапка.
2. Запровадили нові технологічні процеси – виробництво тріски паливної; переробка лісу, виробництво продукції побічного користування.
Прокоментую. Виробництво тріски паливної у 2018 році склало понад 5 тисяч тонн на суму майже 7 мільйонів грн. Роком раніше було  1,021 тонни   на суму  1 млн. 225 тис. грн. Ривок? Так, суттєвий. А цьогоріч   плануємо досягнути рубежу в 16 тисяч тонн  і одержати 21 млн. грн.
Переробка лісу. Тут правило – не просто спиляти, а ще й розпиляти. Якщо позаторік від цього мали 192 тисячі гривень, то в 2018 році – 3,6 млн. грн.  У 2019 році  передбачаємо подвоїти цю цифру.
Продукція побічного користування – це мед, гриби, чаї, суниці, яблука, полуниці,  малина, ожина, смородина, ліксировина, віники березові, ялини новорічні та інше. Від реалізації заготовленого плануємо одержати понад 1,2 млн. грн.  У 2019 році маємо намір потроїти цю цифру.
3. Дисципліна, порядок, командна робота. В колективі ніхто не задає  не зрозумілих питань. Кожен знає, що він робить і за що  працює. А нормальна зарплата + потужний соціальний пакет – говорять про те, що людина на першому місці!
Що це нам дає?
1. Можливість зберегти трудовий колектив.
2. Виконати якісно всі  лісівничі завдання – від посадки лісу і догляду за ним до збору врожаю.
3. Утримати на високому рівні зарплату – 22-23 тис. грн. у 2019 році.
4. Сплатити вчасно всі податки.
5. Серйозно і масштабно інвестувати в майбутнє (модернізація підприємства) – плануємо придбати дровокол і запустити виробництво дров колотих (експортна складова) на станції Ярмолинці, де маємо нижній склад.
Під вивозку лісу  закупимо потужний сортиментовоз на заміну двох старих автомобілів,  а також евакуатор.

  Буде придбано потужну лінію (дробильна машина + дровокол) для забезпечення тріскою паливною котельні військової частини. Обладнання запустимо в жовтні  цього року. З обласного бюджету уже виділено 2 млн. грн. під цей проект. Будуть і кошти  Фонду регіонального розвитку.
Прагнемо завершити капітальні та поточні ремонти соціальних об’єктів лісгоспу, територій, виробничих приміщень, забезпечивши належні, безпечні умови праці для трудівників.
Які ще плани ставимо перед собою?
1. Вижити в політичному коловороті 2019 року, і не тільки вижити, а перемогти.

Маємо посадити своє лісівниче дерево у Верховній Раді України, яке проросте, пустить коріння і дасть свої плоди.
Маємо мати своє представництво у Верховній Раді. Маємо боронити лісову галузь від тих емісарів-олігархів і їх «політичних клонів», яким закортіло ще й Українського лісу.
2. Розумно розпорядитися ресурсом. Передусім –  забезпечити  внутрішній ринок. Решта деревини, що має гнити?  Чи державі не потрібна валюта? Отож необхідно відновити експорт – нормальний, цивілізований, в законодавчому полі експорт лісопродукції (я говорю за дрова). А це і валюта, і баланс ПДВ та й в кінці-кінців – імідж Держави.

3. Утримати пояс чемпіона лісової галузі Хмельниччини (а це  не просто в нинішніх умовах).

4. Бути корисним для суспільства, для тієї території, на якій ми перебуваємо.
   Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.

1 2 3 4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*