ЗБІЛЬШЕНО ШТРАФИ І КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

    Верховна Рада України 25 квітня 2019 року ухвалила в цілому проект закону  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів». А вже 30 квітня зі змінами закону були ознайомлені на нараді  працівники ДП «Летичівське лісове господарство». У засіданні взяли участь головні спеціалісти господарства, державна лісова охорона, майстри лісозаготівель, лісничі, помічники лісничих, майстри лісу, лісники.

  -Тепер, якщо незаконна вирубка принесе збитків на суму понад 20 000 грн., то такому «лісорубу» загрожує в’язниця від 3 до 7 років, за контрабанду у великих розмірах – від 5 до 12 років. Кримінальна відповідальність за контрабанду починається з півтори машини дров, – розтлумачував статті закону завідуючий сектором кадрів та юридичного забезпечення господарства В.С. Ніколайчук.

  Він відзначив, що тепер посилено адміністративну відповідальність за правопорушення у цій сфері. Ефективним механізмом боротьби з незаконними рубками має стати збільшення розміру штрафів, передбаченими відповідними статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення. Їх пропонується збільшити вдвічі, аби ліквідувати диспропорцію між порубками лісу, як адміністративним та кримінальним проступком.

  Починаючи вже з 1січня обов’язковою вимогою для настання кримінальної відповідальності за незаконні порубки було завдання істотної шкоди природному середовищу розміром  майже 2 мільйони гривень. Це близько гектара лісу. Все, що менше – відноситься до адміністративної відповідальності.

  Про забезпечення ефективної охорони, більш належний захист лісових обходів, раціональне використання та відтворення лісів говорив на нараді головний лісничий господарства О.В. Штойко.

   У заключному слові директор лісгоспу В.М. Сивун наголосив, що лісівники мають працювати в точній відповідності до законодавства.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*